کد خبر: 11324

همراه اول سرویس OTP را با نام تجاری کلید همراه عرضه کرد

سینا: شرکت ارتباطات سیار ایران سرویس رمز یکبار مصرف (OTP) را با نام تجاری کلید همراه به مشترکان خود عرضه کرد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سرویس کلید همراه روشی نوین در ارائه خدمات به مشترکین همراه اول است که در آن بستری فراهم شده تا مشترکان از طریق ارائه رمز بتوانند خدمات خود را دریافت کنند.

این روش با رویکرد افزایش نقاط سرویس‌دهی به مشترکان، تسهیل در ارائه خدمت، افزایش امنیت خدمت‌رسانی و حفظ محرمانگی اطلاعات شخصی مشترکان، موجب ارتقای ضریب اطمینان آنها خواهد شد.

با استفاده از این سرویس رمز تولید شده به گوشی مشترک ارسال می‌شود و باتوجه به ماهیت خدمات، دو نوع رمز یکبار مصرف و رمز دوم روی آنها تعریف شده است.

رمز یکبار مصرف، رمزی است که مشترک در هنگام مراجعه به دفاتر خدماتی و به منظور دریافت خدمات ذیل ارائه می‌کند و پس از دریافت رمز، مشترک زمان معینی فرصت دارد تا خدمت درخواستی را دریافت کند و بعد از آن رمز منقضی خواهد شد.

خدمات قابل ارائه با رمز یکبار مصرف از طریق دفاتر شامل قطع و وصل سرویس ویژه، تغییر نام، تغییر آدرس و اصلاح آدرس و اصلاح کد ملی هستند.

برای دریافت رمز یکبار مصرف نیز باید عدد ۲ را به سامانه پیام کوتاه ۸۹۶۹ ارسال کرد یا از سوی اپراتور دفتر خدماتی در هنگام درخواست خدمت رمز به گوشی مشترک ارسال شود. همچنین از طریق کدهای میانبر*۱۱۱*۲۱۱# نیز دسترسی به این سرویس ممکن است.

از آنجا که در هنگام ارائه برخی از خدمات سیم‌کارت مشترک در دسترس نیست، رمز دوم تعریف شده که رمزی است که دریافت آن برای تمامی مشترکین دائمی همراه اول الزامی است.

خدمات قابل ارائه با رمز دوم نیز شامل تعویض سیم‌کارت سوخته و مفقودی، قطع و وصل مفقودی و تقاضای مشترک، تغییرآدرس و اصلاح آدرس و اصلاح کد ملی می‌شود.

برای دریافت رمز دوم نیز باید عدد ۳ را به سامانه پیام کوتاه ۸۹۶۹ ارسال کرد یا با سامانه ۹۹۹۰ از طریق تلفن همراه درخواست‌کننده تماس گرفت یا از طریق کدهای میانبر *۱۱۱*۲۱۲# به آن دسترسی داشت.

دریافت خدمت از طریق پرتال و سامانه تلفن گویای۹۹۹۰ با رمز دوم و برای مشترکین دارای سرویس خدمات خاص امکان‌پذیر است.

درمواقعی که سیم‌کارت در دسترس نیست و مشترک نیاز به دریافت رمز دوم دارد، چنانچه دارای سرویس خدمات خاص باشد از طریق پورتال قادر به دریافت رمز دوم خود خواهد بود. در غیر این صورت مشترک می‌تواند با مراجعه به مراکز تلفن ثابت در تهران و ادارات مشترکین در سایر استان‌ها با در دست داشتن کارت ملی، رمز دوم خود را دریافت کند.



نظرات غیرفعال است.