کد خبر: 12043

همراه اولی‌ها نوروز ۹۲ را با اختلال آغاز کردند

سینا: همراه اولی‌ها نوروز ۹۲ را با اختلالات شبکه این اپراتور آغاز کردند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، استانهای یزد، هرمزگان، فارس، مازندران و شهرهایی نظیر گناوه و برازجان از نقاطی بودند که نوروز امسال با اختلالات همراه اول به استقبال مسافران نوروزی رفتند.

اختلال در یزد

مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد ۱۲ فروردین ماه گفت: اختلال در خطوط تلفن همراه مشترکان استان در چند روز اخیر بدلایل فنی و اشکال در خطوط انتقال استان فارس است.

 مهدی مقوم در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: بدلیل خرابی سیستم های انتقال در مسیر شیراز، طی سه روز گذشته ارتباط مشترکین تلفن همراه استان یزد و برخی از استانهای همجوار دچار قطعی و اختلال شده است.

 وی ضمن عذرخواهی از مردم استان یزد گفت: با تلاش و پیگیری صورت گرفته از طرف ارتباطات سیار ایران و شرکت ارتباطات زیر ساخت ، امیدواریم در چند روز آینده این اختلال بصورت کامل برطرف شود.

 مدیر عامل شرکت مخابرات استان یزد گفت: البته در برخی از نقاط مشکلات و اختلال کمتری وجود دارد و امیدواریم در چند روز آینده این مشکل در تمام نقاط استان یزد بصورت کامل برطرف شود.

اختلال در هرمزگان

تلفن‌های همراه مشترکان هرمزگانی نیز از ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه ۱۰ فروردین ماه دچار اختلال شد.

مدیرکل ارتباطات سیار هرمزگان با اعلام این خبر افزود: علت اختلال در تلفن های همراه، اشکال در مسیرهای انتقال از استان فارس به تهران است.

یگانه با تاکید بر برون استانی بودن اختلال در تلفن‌های همراه گفت: اکنون تلفن‌های همراه ۱۶ استان کشور دچار اختلال شده است.

مدیرکل ارتباطات سیار هرمزگان گفت: بیشترین اختلال در ساعت‌های ۱۱ تا ۱۳ و ۱۸ تا ۲۲ که پرترافیک ترین ساعت‌های مصرف تلفن همراه است وجود دارد.

وی شبکه تلفن همراه را به هم پیوسته عنوان کرد و افزود:‌ این به هم پیوستگی برقراری ارتباط را فراهم می‌کند.

اختلال در فارس

هومان محمودی مدیرعامل شرکت مخابرت فارس نیز گفت: از بعد از ظهر روز پنج‌شنبه ۸ تا ۱۲ فروردین ماه مشکلاتی در مورد ارتباطات همراه اول به وجود آمد.

وی افزود: زیرساخت شرکت ارتباطات زیرساخت دچار مشکل فنی شده بود که کارشناسان مشغول رفع آن بوند و همین موضوع باعث ترافیک شدید در بحث موبایل نیز شده بود.

محمودی اضافه کرد: این مشکل ارتباطات تلفن همراه در استان‌های فارس، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و یزد را ایجاد کرده بود.

محمودی بیان کرد: در تلاش هستیم که کیفیت ارتباطات را به نقطه مطلوب برسانیم و در این راستا سایت‌های تلفن همراه که سرقت و تعدادی نیز قطع شده بود مشکلاتی را ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای حل مشکل، موتور دیزل کرایه کردیم و به هر دیزل ۶ میلیون تومان کرایه می‌دهیم چراکه سارقان ترانس برق را سرقت کرده و شرکت توزیع برق نیز به دلیل تعداد بسیار سرقت‌ها با تاخیر ترانس مجدد نصب می‌کند و ما برای حل مشکل دیزل کرایه کرده‌ایم تا سایت‌ها روشن بماند.

محمودی ابراز داشت: این دیزل‌ها همچنان مشغول به کار است چنانکه سایت تلفن همراه جاده شیراز به داریون که متعلق به شرکتی به غیر از همراه اول است چند ماه اخیر دچار مشکل بود و با استقرار موتور دیزل مشکل آن برطرف شد.

وی در ادامه گفت: در خود داریون نیز مشکلاتی وجود داشت که سایت تلفن همراه در آن نقطه راه‌اندازی و در تعداد بسیاری از نقاط که سیم‌ها سرقت شده بود کابل‌کشی مجدد و نصب تجهیزات انجام گرفت.

قطعی در گناوه

از صبح روز ۱۶ فروردین ماه نیز بیشتر نقاط شهر گناوه دچار بی‌برقی بوده ضمن اینکه بسیاری از خطوط همراه اول این شهر نیز دچار مشکل شد.

به گزارش “بوشهرنیوز” پس از خروج مسافرین نوروزی از شهر گناوه، از حدود ساعت هفت صبح روز جمعه، ۱۶ فروردین ماه ۹۲ بیشتر نقاط این شهر از جمله بازار دچار خاموشی شد و بیشتر خطوط تلفن های همراه اول شهر گناوه قطع بود و این موضوع موجب سردرگمی مردم و نگرانی آنان شده است.

هنوز منابع رسمی دلیل قطع برق و تلفن های همراه این شهر را اعلام نکرده اند اما شایسته است هر چه سریع تر مسئولین نسبت به رفع مشکلات موجود گام برداشته و توجه کنند که با پشت سر گذاشتن نوروز و گرم شدن هوا، مردم استان بیش از هر زمان دیگری به برق نیاز داشته و می بایست پیش از فرارسیدن بهار و تابستان، پیش بینی های لازم جهت جلوگیری از برخی مشکلات احتمالی در این زمینه صورت گیرد.

اختلال در مازندران

مدیرعامل شرکت مخابرات استان مازندران گفت: اختلال در شبکه تلفن همراه مازندران در ایام نوروز، ناشی از فشار بار به یک نقطه بود.

 بهروز باباجانی درباره اختلالات موجود در شبکه‌های تلفن همراه استان مازندران که از ۲۰ اسفند ماه به بعد در مازندران به شدت قابل لمس بود، گفت: اختلال در شبکه‌های تلفنهمراه در مازندران را نمی‌پذیرم.

این مسئول در ادامه یادآور شد: با توجه به بهینه‌سازی شبکه تلفن همراه در استان مازندران، هیچ مشکل ارتباطی در سطح استان نداریم.

مدیرکل مخابرات استان مازندران گفت: اختلال در شبکه، ناشی از فشار بار ترافیکی به یک نقطه بود و این یک امر طبیعی در شبکه تلفن همراه است.

وی ادامه داد: جهت رفع بار ترافیکی یک شبکه قابل پاسخگویی همزمان به هزار و ۵۰۰ خط تلفن همراه فعال شده است.

باباجانی در ادامه از ورود ۷۲۰ هزار میهمان شبکه همراه به استان مازندران خبر داد و گفت: سال گذشته ۵۴۰ هزار میهمان وارد شبکه موبایلی مازندران شدند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان رتبه مازندران در حمل ترافیک تلفن همراه را عدد پنج ذکر کرد.

اختلال در برازجان

از ساعت‌های آغازین امروز نیز تمامی خطوط تلفن همراه اول و شبکه‌های اینترنتی در شهر برازجان قطع شده و تا این لحظه، هیچگونه اطلاع‌رسانی از سوی مسوولین درخصوص علت این قطعی صورت نپذیرفته است. توجه مسئولین به این نکته، که قطع تلفن‌های همراه و اینترنت اختلالاتی در کسب و کار و زندگی شهروندان ایجاد می‌کند، بسیار ضروری است. می نماید. حال باید منتظر بود و دید که دلیل این قطعی چه بوده و چه کارهایی جهت رفع این مشکل انجام خواهد شد و شهروندان تا کی باید با این وضعیت روبرو باشند!

از ساعات اولیه صبح جمعه، ۱۶ فروردین ماه ۹۲ شهر برازجان دچار قطع کامل خطوط تلفن های همراه اول و اینترنت شد.نظرات غیرفعال است.