کد خبر: 17189

همایش چارچوب ملی تعامل پذیری دولت (IGIF) برگزار می شود

سینا: همایش چارچوب ملی تعامل پذیری دولت (IGIF) فردا، ۲۶ مرداد ماه با حضور رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون توسعه و مدیریت سرمایه انسانی، سازمان امور اداری و استخدامی کشور در سالن همایش شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار می شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، همایش چارچوب ملی تعامل پذیری دولت (IGIF) به منظور آشنایی متخصصان و ذی نفعان با فعالیت ها و اهداف سند ملی چارچوب ملی تعامل پذیری دولت (IGIF) برگزار می شود.
همچنین رعایت استاندارد های مربوطه در طراحی و پیاده سازی بانک های اطلاعاتی دستگاه های اجرایی به منظور اشتراک گذاری اطلاعات در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.
لازم به ذکر است، در راستای الزام ماده ۱۶ ضوابط فنی اجرایی توسعه دولت الکترونیکی مصوب شورای عالی فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات سند ملی چارچوب تعامل‌پذیری دولت را تهیه کرد.
بر همین اساس تمامی ضوابطی که متضمن یکپارچگی فنی واجرایی پیاده سازی برنامه‌های دولت ‌الکترونیکی است، با استفاده از ظرفیت فنی و مشاوره‌ای شرکت‌ها و موسسات داخلی در تهیه سند ملی چارچوب تعامل‌پذیری دولت لحاظ شده است.
در این همایش، مستندات چارچوب ملی تعامل‌پذیری دولت (IGIF) تشریح شده و الزامات اساسی چارچوب ملی تعامل پذیری دولت ارائه می شود.
گفتنی است، سند ملی چارچوب تعامل پذیری دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس آخرین استانداردها و چارچوب های تعامل پذیری جهان طراحی شده است .
پیشرو بودن در سازگاری با استانداردهای بین المللی در زمان نیاز به تعاملات بین دولتی، کاهش شکاف میان درک تحلیل گران سیستم و برنامه نویسان از عناصر اطلاعاتی و به تبع آن کاهش زمان و هزینه پیاده سازی سامانه های دولت الکترونیکی از جمله قابلیت های این سند است.نظرات غیرفعال است.