کد خبر: 2886

همایش پرداخت الکترونیک برگزار می‌شود

سینا: همایش پرداخت الکترونیک توسط گروه علمی تحلیلی طیف و با همکاری بانک مرکزی ایران روز ۲۳ تیر ماه در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، محمدحسین طاهری -دبیر علمی این همایش- ضمن بیان این مطلب افزود: تبیین وضعیت موجود ارایه سرویس‌های پرداخت الکترونیک در کشور، افزایش تعامل بدنه بانکی کشور با فعالان و ارایه‌دهندگان خدمات مخابراتی، زیرساخت‌های نوین تکنولوژیکی، امنیت در پرداخت الکترونیک، هم‌افزایی و همگرایی در تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های کلان در توسعه خدمات پرداخت الکترونیک بین تمامی فعالان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در پرداخت الکترونیک الکترونیک از مهمترین موضوعات مطرح در این همایش است.
به گفته وی، بانک مرکزی می‌تواند به عنوان تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور راهکارهای عملی و موثری را جهت گسترش استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی در پیش گیرد که این امر تنها با مساعدت دیگر سازمان‌های درگیر مانند دیگر موسسات مالی و اعتباری کشور و ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی صورت خواهد گرفت.
دبیر همایش پرداخت الکترونیک افزود: در این همایش یک روزه، با حضور سیاست گذاران و  فعالان این عرصه وضعیت فعلی و روندهای گسترش پرداخت الکترونیک مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: شناخت چالش‌ها و موانع از یک سو و بررسی تجربیات جهانی از سوی دیگر به برنامه ریزان کمک خواهد کرد تا با دید واقع­گرایانه،  به برنامه‌ریزی برای گسترش پرداخت الکترونیک در کشور  بپردازند.
وی در پایان افزود: حضور مدیران و کارشناسان ارشد حوزه بانکی و  مخابراتی کشور در این همایش، می‌تواند بستر مناسبی را برای افزایش سطح تعاملات و همکاری ‌ها ایجاد نماید تا در آینده شاهد توسعه جزیره‌ای پرداخت الکترونیک در کشور نباشیم.نظرات غیرفعال است.