کد خبر: 10829

هزینه ۸٫۹ میلیون دلار حملات سایبری به آمریکا

سینا: هزینه خسارت‌های ناشی از جرایم سایبری در آلمان، ژاپن و بریتانیا بسیار کمتر از ایالات متحده است. آمریکا همواره با حملات پرهزینه‌تری چون نفوذهای مخرب و رخدادهای مبتنی بر وب روبه‌رو است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بنا بر سنجشی که پانمان اینستیتوت (Ponemon Institute) بر روی ۵۶ شرکت و سازمان دولتی صورت داده، معلوم شده است که میانگین هزینه‌های مربوط به حملات سایبری به این موسسات در سال گذشته ۸٫۹ میلیون دلار بوده است. این رقم ۶ درصد بیش‌تر از رقم سال پیش‌تر از آن است.

برای نخستین بار، پانمان کشورهای دیگر، از جمله بریتانیا، آلمان، استرالیا، و ژاپن را نیز در سنجش خود مورد بررسی قرار داد. هزینه‌های ناشی از حملات سایبری در آن مناطق به طور چشمگیری پایین‌تر بود. برای مثال، ۵٫۹ میلیون دلار در آلمان، و ۵٫۱ میلیون دلار در ژاپن.

این تحقیق که با حمایت HP Enterprise Security انجام شده است، در گزارش خود در مورد بالا بودن میزان جرایم سایبری در ایالات متحده توضیح داد: ما دریافتیم که شرکت‌های ایالات متحده با احتمال بیشتری مورد انواع پرهزینه حملات قرار می‌گیرند، حملاتی چون نفوذهای مخرب، کد مخرب، و رخدادهای مبتنی بر وب.

لری پانمان، بنیانگذار این موسسه گفته است که به سبب مشارکت تنها ۵۶ سازمان در این سنجش، برای دستیابی به نتیجه‌ای قاطع در مورد دلیل بالاتر بودن هزینه‌های ناشی از حملات سایبری نمونه کافی در اختیار نبود.

در بریتانیا و استرالیا، که میزان هزینه ناشی از جرایم سایبری به ترتیب ۳٫۲ میلیون  و ۳٫۳ میلیون دلار است، حملات DoS متداول‌تر بوده است. شرکت‌های آلمانی کم‌تر در معرض خطر حملات DoS  و کد مخرب بوده‌اند، و این در حالی است که شرکت‌های ژاپنی کمتر در معرض نفوذهای مخرب و حملات مبتنی بر وب قرار گرفته‌اند.

این تحقیق به پنج عامل “بیرونی” هزینه‌ساز مرتبط با جرایم سایبری اشاره کرده‌است: اخلال در کسب و کار، سرقت یا از دست رفتن اطلاعات، از دست رفتن درآمد، خرابی تجهیزات، و سایر موارد.

عوامل هزینه‌ساز درونی شامل ردگیری، بررسی و شناسایی، جلوگیری، بازیابی، و اقدامات مرتبط بعدی برای ممانعت از حملات آتی است.

شرکت‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که سرقت اطلاعات ۴۴ درصد از کل هزینه‌های بیرونی را باعث شده‌اند.

هزینه‌های جرایم سایبری در ۵۶ شرکتی که در این سنجش مشارکت داشتند از ۱٫۴ میلیون تا ۴۶ میلیون دلار متغیر بود. بخش اعظم هزینه‌های ناشی از جرایم سایبری صرف کاهش حملات DoS، نفوذهای مخرب و حملات مبتنی بر وب شده است.نظرات غیرفعال است.