کد خبر: 143
ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی

نیازی به فیلتر کردن سایت های سیاسی نیست

سینا: ماهاتیر محمد –نخست وزیر سابق مالزی- گفت: نیازی به فیلتر کردن سایت های سیاسی بر روی اینترنت نیست.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) به نقل از آسیاوان نیوز، وی افزود: در زمان تصدی وی در پست نخست وزیر، هیچ اطلاعاتی را بر روی اینترنت سانسور نکرده و امیدوار است که دولت فعلی نیز همین روند را ادامه دهد.

براساس این گزارش، مالزی قصد دارد تا سیستم فیلترینگ سایت های اینترنتی را مشابه سیستم فیلتر چین به منظور عدم دسترسی کودکان به سایت های ناخواسته نصب کند که در این میان بسیاری از کاربران این کشور از احتمال فیلتر سایت ها و وبلاگ های علیه دولت نیز ابراز نگرانی کرده اند.

ماهاتیر محمد گفت: البته سایت های زیادی در اینترنت وجود دارد که پورنوگرافی و خشونت را ترویج می دهند که دولت باید مراقب این سایت ها باشد اما در صورتی که این سایت ها تاثیری بر روی مردم نداشته باشد نیازی به سانسور آنها نیست.

وی تصریح کرد: اما دسترسی به محتواهای منتشر شده سیاسی بر روی وبلاگ ها و پورتال های اخبار آنلاین نیز نباید محدود شود.

از سوی دیگر تان سری سی لم تای –قائم مقام موسسه پیشگری از جرم مالزی از تصمیم دولت این کشور برای فیلتر سایت های مستهجن استقبال کرده و گفت: پورنوگرافی منجر به بروز جنایت و مشکلات اجتماعی می شود.

وی با حمایت از عدم سانسور افزوده است که تنها نگرانی من دسترسی به اطلاعات آنلاین پورنو است که باید به نسل جوان در تمیز خوب و بد کمک شود.

وی هرگونه سانسور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای مردم ناخوشایند دانست و گفت که این امر برخلاف موضوعاتی همچون شفافیت، جریان آزاد اطلاعات و پاسخگویی است.نظرات غیرفعال است.