کد خبر: 12907
یک نماینده مجلس در مراسم معارفه وزیر جدید ارتباطات:

نگاه دولت به وزارت ICT اصلاح شود

سینا: غلامرضا کاتب نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزارت ارتباطات می‌خواهد به جایگاه اصلی خود بازگردد، در اولین گام باید نگاه دولت به این وزارتخانه اصلاح شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) او در مراسم معارفه و تودیع وزرای جدید و سابق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما انتظار داریم همکاران ما در این وزارتخانه تحولی ایجاد کنند که در شان ملت ایران باشد.
وی اظهار داشت: به نظر من در چهار سال گذشته به دو دلیل به وزارت ICT ظلم شده است که یکی از آنها تغییرات پی در پی این وزارتخانه است و اکنون لازم است نتیجه به جا مانده از این تغییرات پی در پی احیاء شود و مطرح شدن بحث ادغام وزارتخانه چالش مهمی آن به شمار می‌رفت.
او با تاکید بر اینکه مرکز تحقیقات مخابرات که مرکز ملی فضای مجازی آن را در اختیار گرفته، باید به مجموعه وزارت ارتباطات بازگردانده شود، افزود: این مجموعه متعلق به وزارت ارتباطات بوده و باید اکنون هم در همانجا بماند و دلیلی ندارد جای دیگری باشد.
کاتب با اشاره به سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور درخصوص پیگیری این موضوع و تاکید بر اینکه کاری که خلاف قانون باشد،  انجام نمی‌دهد، گفت: لازم است که این اتفاقات به سرعت رخ دهد و وقت زیادی برای عملیاتی شدن آنها صرف نشود.
او با اشاره به خصایص واعظی به عنوان وزیر ارتباطات و نیاز این وزارتخانه به این ویژگی‌ها اظهار داشت:  این وزارتخانه احتیاج دارد در فضای بین‌المللی حضور پررنگی داشته باشد که این موضوع حق ملت است و لازم است وزیری که در این حوزه فعالیت می‌کند، دیپلماسی بین‌الملل داشته باشد که واعظی هم تجربه این موضوع را دارد و هم علم آن را دارد؛ دوم اینکه وی در حوزه ارتباطات نیز دانش و تجربه لازم را داراست.
این نماینده مجلس افزود: اگر قرار باشد دولت الکترونیکی شکل بگیرد، لازم است زیرساخت‌های آن وجود داشته باشد و به حوزه ICT به چشم درآمدزایی توجه شود چراکه اکنون در کشورهایی مانند آمریکا این حوزه دومین درآمدهای کشور را ایجاد می‌کند.
وی تصریح کرد: یقین بدانید که در کشور ما تاکنون نگاه‌هایی که به این حوزه وجود داشته، استراتژیک نبوده است که این وزارتخانه گاهی به چالش‌های جدی کشیده شده است.نظرات غیرفعال است.