کد خبر: 10265

نوکیا، نایک و IBM برنده نشان طلا در طراحی شدند

سینا: هر سال موزه هِنری فورد، مرکز اصلی نوآوری و ایده‎ها در امریکا، میزبان جایزه بین‌المللی طراحی ممتاز (International Design Excellence Awards) یا IDEA است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی نوکیا در ایران، امسال بیست کارشناس بین‌المللی طراحی به دیربورن میشیگان رفتند تا در یک گردهمایی دو روزه برندگان را انتخاب کنند.
محصولات و ایده‌های متنوعی از صدها شرکت‌کننده ارائه شد؛ از وسایل حمام تا دوچرخه، گوشی هوشمند تا لوازم ورزشی، محصولات تجاری و پروژه‌های دانشجویی.
امسال، هیئت داوران ۳۶ نشان طلا به برندگان داد و Nokia Lumia 800 و Nokia Lumia 900 هم در میان برندگان بودند.
Lumia 800 و Lumia 900 محصول نوکیا
در IDEA awardsسال ۲۰۱۱، ویندوزفون به عنوان بهترین انتخاب شد. امسال این افتخار نصیب Lumia 800 و Lumia 900 شد. هیئت دوران سری لومیا را به دلیل تمایز خاص آن‌ها در طراحی گوشی‌های هوشمند شایسته اعطای جایزه دانست.
یونا بِکِر، رییس و مدیر خلاقیت در One & Co که عضوی از هیئت داوران است گفت: «در بازاری که درخشیدن و برجسته بودن سخت است، نوکیا لومیا چشم‌انداز تازه‌ای را به ارمغان آوردند. شکل نمادین بدون کوچکترین نقص در ظرافت و طراحی، جذاب و خاص است و بدنه آن حتی در ریزترین جزییات نیز مدرن، کارا و خوش ساخت است.این تلاش جسورانه‌ای بود که ارزش بُردن طلا را داشت. من خوشحالم که می‌بینم نوکیا با دیگر در طراحی مدعی است.»نظرات غیرفعال است.