کد خبر: 11568
10 هنرمند با گلکسی فیلم می‌سازند

نور، صدا، سامسونگ…حرکت!

سینا: فیلم‌سازان و هنرمندان زیادی در دنیا به ساخت فیلم با گوشی تلفن همراه علاقمند شده‌اند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از ستاد خبری اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، این روزها عکاسی و فیلم‌سازی با موبایل می‌تواند یک فعالیت کاملا حرفه‌ای باشد و برای این آثار جشنواره‌های متعددی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به جشنواره «فیلم‌های جیبی» pocket film festival  اشاره کرد.
مرکز فیلم پاریس که میزبان این جشنواره است،‪ ۱۰۰‬ دستگاه تلفن نسل سوم را دراختیار فیلم‌سازان، نویسندگان، موسیقی‌دانان و دیگر افراد خلاق قرار داد تا تجربه خود را ضبط کنند.
حاصل این‌کار، تولید انواع فیلم‌های سیاه و سفید و خاطرات شخصی و یک فیلم بلند داستانی بود.
در کشور ما نیز با ابتکار سامسونگ و به بهانه  برگزاری اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، ۱۰ هنرمند مطرح کشورمان در عرصه بازیگری و کارگردانی برای این جشنواره با موبایل  فیلم می‌سازند.
در اولین جشنواره فیلم  و عکس همراه تهران، آثار ساخته شده توسط این هنرمندان در بخش غیررقابتی «نگاه هنرمند» به نمایش در خواهد آمد. این آثار با هدف ارتقای دانش کاربران گوشی‌های سامسونگ در زمینه فیلم‌سازی با تلفن همراه ساخته می‌شوند و شیوه‌های ساخت یک فیلم حرفه‌ای به کمک گوشی موبایل را به مخاطبان علاقمند، نشان می‌دهند.
آثار خلق شده توسط این ۱۰ هنرمند، در اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران در کنار سایر آثار رسیده به جشنواره، برای عموم به نمایش در می‌آید.
اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران با محوریت عکس و فیلم با تلفن همراه، از اول تا چهارم اسفند ۱۳۹۱ در تهران برگزار می‌شود.
علاقمندان به شرکت در بخش مسابقه سامسونگ با موضوع «ایده‌ها منتظر نمی‌مانند» تا ۴ بهمن فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توان به سایت جشنواره به نشانی www.tfpf.mobi  مراجعه کرد.نظرات غیرفعال است.