کد خبر: 13307
معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات:

نظام پیشنهادهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات الکترونیکی شد

سینا: معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و با عملیاتی شدن بسترهای مورد نظر، نظام پیشنهادهای وزارتخانه از ثبت تا اعلام نتیجه، به صورت کاملا الکترونیکی اجرایی شد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، راسخ با بیان این مطلب اظهار داشت: تا کنون پیشنهادهای ارائه شده از سوی کارکنان از طریق اتوماسیون اداری مطرح می  د که از این پس این مکانیزم به صورت الکترونیکی اجرایی می‌شود.

وی افزود: از سال گذشته، دستورالعمل نظام پیشنهادها در وزارت ارتباطات ابلاغ شد و به دنبال آن، کمیته‌های راهبردی و تخصصی تشکیل و پیشنهادهای دریافت شده از سوی این کمیته‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهداف مد نظر در الکترونیکی کردن نظام پیشنهادها در مجموعه وزارت ارتباطات تصریح کرد: نظام پیشنهادها به عنوان یکی از ابزارهای اصلی مدیریت مشارکتی، سیستمی است که از طریق آن می توان به صورت داوطلبانه از فکر و اندیشه کارکنان برای مسئله یابی، چاره جویی و حل مسائل و مشکلات سازمانی استفاده کرد.

وی ادامه داد: “ارتقای بهره وری” فراهم نمودن شرایط و امکانات لازم بمنظور جذب و نگهداری نیروهای متخصص و کارامد، ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های کارکنان، کاهش هزینه ها ، بهبود روندهای عملیاتی و همچنین استقبال کارکنان در خصوص مشارکت در زمینه توسعه فعالیتهای مجموعه وزارت از جمله اهداف مد نظر برای الکترونیکی کردن نظام پیشنهادها در وزارت ارتباطات است.

راسخ با اشاره به ویژگی‌های نرم‌افزار نظام پیشنهادها گفت: سرعت بخشیدن بررسی پیشنهادها، ذخیره و یکپارچه‌سازی اطلاعات و دسترسی سریع به آنها، هوشمندی در پیدا کردن پیشنهادهای تکراری و تولید انگیزش و مزیت رقابتی برای پرسنل جهت ارائه پیشنهاد از جمله مزایای بهره‌مندی از این نرم‌افزار است.

وی ضمن اشاره به لزوم الکترونیکی کردن فرایند ثبت و ارجاع پیشنهادات در دستگاه‌های تابعه افزود: ضروری است کمیته‌ای در خصوص این موضوع تشکیل و با هدف یکپارچه سازی و نظام مند کردن موضوع در بخش ICT ساماندهی امور را پیگیری کند.نظرات غیرفعال است.