کد خبر: 10131

نسخه آندرویدی پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌های کشور رونمایی شد

سینا: نسخه موبایلی نرم افزار جستجو پایان‌نامه‌های پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌های کشور که براساس سیستم عامل آندروید ایجاد شده، با نام گنجینه همراه رونمایی شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، با رونمایی از نسخه آندروییدی جستجوی پایان‌نامه‌های پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌های کشور توسط پژوهشگاه، امکان جستجوی پایان‌نامه برای تمامی اعضای این پایگاه از طریق تلفن همراه فراهم می‌شود.
طراحی نرم‌افزار به گونه‌ای است که برای سیستم‌های عامل آندروید نوشته شده است و کاربر می‌تواند پس از دریافت نرم‌افزار مربوطه آنرا بر روی موبایل خود نصب و به راحتی از آن استفاده کند.
بارزترین ویژگی این نرم افزار همیشه در دسترس بودن آن است و برای استفاده از این نرم افزار نیازی به اتصال به اینترنت نیست.
با استفاده از این نرم افزار امکان جستجوی در بیش از ۱۱۹ هزار پایان‌نامه پیش از سال ۱۳۸۷ فراهم می‌شود. کاربران با استفاده از این نرم افزار می تواند به عناونین و قسمتی از اطلاعات کتابشناختی پایان نامه ها دسترسی داشته و از طریق شماره رکورد نمایش داده شده، به سایت مراجعه نموده و در بخش جستجوی پیشرفته یا بخش گنجیه همراه از طریق شماره مدرک اطلاعات، بیشتر در مورد آن مدرک بدست آورند و در صورت امکان نسخه ۱۵ صفحه ای را مطالعه کنند.
در حال حاضر پایگاه منابع بیش از ۴۷ هزار عضو داشته که تمامی اعضا می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند.
کاربران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت پژوهشگاه این نسخه که یک فایل با پسوند apk می‌باشد را به صورت رایگان دانلود و آنرا بر روی گوشی خود نصب کنند. پس از نصب، از کاربر کد فعال‌سازی خواسته می‌شود که این کد از طریق پایگاه منابع قابل تهیه است.
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در نظر دارد، اطلاعات موجود در پایگاه پایان نامه ها را تا پایان سال ۱۳۹۱ در نسخه موبایلی به روز کند.aنظرات غیرفعال است.