کد خبر: 5800

نرم‌افزار پیامک خوان فارسی عرضه شد

سینا: شرکت نرم‌افزاری گیتی افروز تابان (گاتا) برای نخستین بار در جهان، نرم افزار تبدیل متن به گفتار فارسی رسا را با امکانات منحصر بفرد و بی سابقه بر روی تلفن همراه تولید کرده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، نرم‌افزار موجود به عنوان خلاقانه‌ترین اثر چهارمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال برنده تندیس زرین شده است.
این نرم‌افزار علاوه‌بر اخذ گواهی تایید فنی نرم‌افزار از شورای عالی انفورماتیک، موفق به دریافت گواهی تایید از دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز شده است.
از امکانات فوق العاده این نرم افزار می‌توان به سیستم منحصر به فرد خواندن پیامک با ۶ صدای زن، مرد و کودک و امکان ارسال چند صفحه پیامک تنها با هزینه یک پیامک اشاره کرد.
ااز دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار خواندن متن پیامک با حروف فارسی و حروف انگلیسی (پینگلیش)، خواندن متون مختلط فارسی و انگلیسی، خواندن متن با حرکت بر روی خطوط پیامک، واج به واج با حرکت بر روی واژه، خواندن واژه فعلی، واژه قبل و واژه بعد با کلید میانبر، قابلیت ارسال پیامک بصورت گویا واج به واج و کلمه به کلمه و کل جمله، قابلیت ارسال چند صفحه پیامک در یک پیامک و کاهش چشمگیر هزینه‌ها، قابلیت انتخاب از میان ۶ صدای زن، مرد و کودک، تنظیم بلندی صدا، سرعت خواندن پیامک، زیر و بمی صدا و اندازه نوشته پیامک، قابلیت اعلام شکلک‌ها، قابلیت Driving mode، در صورت تنظیم این حالت بر روی گزینه yes پیامک به محض آمدن به گوشی کاربر بصورت خودکار باز و خوانده می شود و اگر در حالت no باشد به دلخواه کاربر خوانده می‌شود و قابلیت diverting پیامک که با تنظیم این گزینه پیامکی که به خط یک آمده بصورت خودکار به خط وارد شده، ارسال می شود، است.
از جمله کاربرد‌های نرم‌افزار پیامک خوان رسا می‌توان به کاهش سوانح رانندگی، آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، افزایش استقلال عمل افراد نابینا و کم بینا، تسهیل استفاده از گوشی همراه برای افراد سالمند، تسهیل  برقراری ارتباط کلامی افراد ناشنوا با افراد شنوا (ذخیره و  پخش صوتی جملات فارسی) و تسهیل دسترسی به محتوای پیامک دریافت شده برای تمام کاربران به ویژه افرادی که که به هر دلیل در خواندن سیستم نوشتاری پیامک (فارسی یا پینگلیش) دچار مشکل هستند، اشاره کرد. 1. کمالی

  خیلی عالیه, به شرکت گاتا تبریک میگم.

 2. تورج

  نرم افزار بسیار کاربردی هستش و برای همه قابل استفاده است

 3. سیرتی

  با این نرم افزار آشنایی دارم
  دیدمش چیز جالبی ، ایده خوبی

 4. دبيري

  من این نرم افزارو دارم و خیلی از امکاناتی که داره راضی هستم.خیلی خوب و جالب بود شماهام بخرین.

 5. عباس ایرانمنش

  سلام خیلی خوشحال شدم که خبر این نرم افزار را دیدم خواهش میکنم طرز تهیه و خرید این نرم افزار را به من بدید. برای یکی از دوستانم که روشندل هستند میخوام تهیه کنم. خیلی ممنون ۰۹۱۳۸۴۴۱۶۷۸

 6. فرزاد

  سلام
  راه دریافت این نرم افزار رو بگین تا استفاده کنیم