کد خبر: 13911

نرم‌افزار موبایلوگراف به بازار آمد

سینا: برنامه موبایلوگراف که نرم‌افزار جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است، برای سیستم عامل‌های اندروید منتشر شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، موبایلوگراف رسانه الکترونیک جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است که موضوع آن عکاسی و فیلمسازی با موبایل است.
این اپلیکیشن برای نصب روی تبلت ‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند دارای سیستم عامل آندروید، به صورت رایگان در بازارهای برنامه‌های اندروید عرضه شده است.
موبایلوگراف به موضوعاتی از قبیل رویدادهای مهم در حوزه عکاسی و فیلم‌سازی با موبایل، گفتگو با هنرمندان و صاحب‌نظران در زمینه عکاسی و فیلم‌سازی با موبایل، تکنیک‌ها و تجربه‌های حرفه‌ای برای ثبت بهتر تصاویر در تلفن همراه و تکنولوژی‌های جدید در تصویربرداری با موبایل می‌پردازد. این برنامه همچنین هر هفته عکس‌های برگزیده را نیز منتشر می‌کند.
ایده ارائه این برنامه به دوره اول جشنواره برمی‌گردد. از آنجا که جشنواره در بخش آموزش قصد دارد به آموزش عکاسی و فیلم‌سازی با موبایل برای کاربران بپردازد، علاوه بر درنظر گرفتن کارگاه‌های آموزشی، به تهیه محتواهای آموزشی نیز پرداخته است و تولید برنامه موبایلوگراف نیز در همین راستا است.
برنامه‌نویسی نسخه نخست این برنامه را طه قاسمی انجام داده است. قرار است در نسخه دوم اطلاعات بیشتر و کامل‌تری به برنامه اضافه شود.
پیش از این دبیرخانه جشنواره فیلم و عکس همراه تهران برای ارتباط و تعامل با مخاطبان جشنواره، نشریه موبایلوگراف را با موضوع عکاسی و فیلم‌سازی با موبایل منتشر کرده بود. موبایلوگراف همراه با اولین دوره جشنواره در سه شماره الکترونیک و ۴ شماره چاپی منتشر شد واکنون برای نخستین بار اپلیکیشن موبایلوگراف برای نصب روی تلفن‌های همراه ارائه شده است.
انتشار این برنامه همزمان با شروع به کار فعالیت‌های دومین دوره جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است.
مخاطبان می‌توانند اطلاعات برنامه موبایلوگراف را در سایت این برنامه به نشانی WWW.TFPF.IR ببینند. در این سایت می‌توان علاوه بر دیدن عکس‌‌های برگزیده موبایلی، اخبار حوزه عکاسی را مشاهده کرد و گفتگوهایی با صاحب‌نظران عکاسی و فیلم‌سازی با تلفن‌های همراه خواند.نظرات غیرفعال است.