کد خبر: 6708

نخستین همایش دورکاری، فناوری اطلاعات و امنیت برگزار می‌شود

سینا: نخستین همایش دورکاری، فناوری اطلاعات و امنیت فردا، چهارشنبه ۲۲ تیرماه سال ۹۰ در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، دورکاری یکی از مصوبات ابلاغی هیئت دولت بوده که باتوجه به نتایج مطلوب آن درصورت اقدام کامل گامی در تحقق دولت الکترونیک است.
استفاده مطلوب از فناوری اطلاعات به عنوان یکی از پیشران‌های دورکاری مطرح بوده و سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان بازوی حاکمیتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه فناوری اطلاعات اهتمام خود را در جهت بهره‌برداری از این ابزار توسط دستگاه‌ها در برنامه خود در جهت نیل به شعار “دولت دهم اولین دولت الکترونیکی” را دارد.
در همین راستا سازمان فناوری اطلاعات ایران به منظور ارتقای دانش فنی و اطلاع‌رسانی درخصوص توانمندی‌های موجود، همایشی با رویکرد فنی با عنوان “دورکاری، فناوری اطلاعات و امنیت” برگزار می‌کند که محورهای اصلی آن نقش تسهیل‌گری فناوری اطلاعات با ملاحظات امنیتی آن در بهره وری دورکاری، معرفی ظرفیت‌ها و نحوه بکارگیری از توانمندی‌های فناوری‌های دسترسی (Access Network) در دورکاری و معرفی یک راهکار بین‌المللی جهت استقرار زیرساخت امنیت دورکاری است.
همچنین معرفی و نحوه بکارگیری از فناوری اطلاعات در تجربه طرح دورکاری یکی از دستگاه‌های دولتی پیشرو و ایجاد فضایی برای تبادل نظر و آشنایی مدیران، متخصصین و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات با ابعاد دورکاری و نحوه پیاده‌سازی آن در دستگاه‌های ذیربط از دیگر محورهای این همایش خواهد بود.نظرات غیرفعال است.