کد خبر: 1824
نخستین سیم کارت بین المللی ایران رونمایی شد

نخستین دور واگذاری سیم کارت بین المللی ایران بهمن ماه آغاز می شود

سینا: نخستین سیم کارت بین المللی ایران در بهمن ماه سال جاری به صورت نامحدود به مشترکین واگذار می شود.
به گزارش آژانس خبری صنت ارتباطات (سینا)، فاز اول واگذاری این سیم کارت ها در بهمن ماه در تهران به صورت عضوگیری آغاز می شود و اوایل سال آینده فاز دوم آن در شهرهای دیگر ایران آغاز خواهد شد و در فاز سوم آن در اواخر سال آینده یونیور سال کارت به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.
قیمت این محصول ۵۹۰ هزار ریال به همراه ۱۰۰ هزار ریال شارژ اولیه است که مشترکین می توانند با پر کردن فرم موفق به دریافت سیم کارت و بسته همراه آن شوند.
سیم کارت یونیورسال نخستین سیم کارت بین المللی ایرانی است که با همکاری چند شرکت ایرانی و خارجی برای حل معضل تلفن برای مسافران خارج از کشور طراحی و رونمایی شد.
منوچهر فارسی -مدیر پروژه یونیورسال کارت در ایران- گفت: این سیم کارت محصول مشارکت چند کشور است که محصول نهایی از شرکت ساژم ارگا آلمان دریافت می شود و در داخل ایران چندین شرکت آن را وارد کرده اند که قرار است تا بهمن ماه این چند شرکت به شرکتی واحد تبدیل شده و برای خدمت رسانی به مشترکین یونیور سال کارت فعالیت کنند.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۸۷ طرح اولیه ای برای رفع مشکل زائران ایرانی در سفرهای زیارتی خارج از کشور در دست اقدام قرار گرفت. در همین راستا از اپراتورهای منطقه، از جمله صعودی تله کام، زین آسیا سل و بقیه شرکت های وابسته رایزنی هایی صورت گرفت و هدف از این مذاکرات بر این اساس بود که خدماتی برای مسافران زائر انجام شود که پس از مطالعات و امکان سنجی برای گسترش، با تعدادی از شرکت های خارجی که فعال در بخش مخابراتی بودند، رایزنی و همکاری انجام شد.
فارسی تاکید کرد: ادغام چند فناوری از چندین شرکت خارجی با موفقیت انجام شد تا محصولی به نام یونیور سال تولید شود که یک تراشه الکترونیکی است که قابلیت استفاده در گوشی های همراه را داراست و این محصول برای مسافران خارج از کشور مشکلاتی همچون خرید تلفن، سیم کارت، کارت تلفن و دیگر امکانات را از میان برداشته است.
شهروز فارسی -معاون این پروژه- نیز اظهار داشت: ویژگی های یونیور سال کارت را می توان در جلوگیری از خروج ارز و اتلاف وقت مشترکین، طیف گسترده خدمات و سرویس های متنوع آن خلاصه کرد.
وی اضافه کرد: عمده ترین مزیت یونیور سال کارت دائمی بودن آن است که از  دیگر مزیت های آن می توان ۹۵ درصد صرفه جویی، پوشش شبکه در پنج قاره جهان، دریافت خدمات رایگان از طریق تماس با اپراتور و در اختیار داشتن اپراتور فارسی،دسترسی به اینترنت و قابلیت شارژ از اینترنت به وسیله کارتهای بانکی عضو شتاب در داخل ایران را نام برد.
فارسی گفت: ویژگی منحصر به فرد این تراشه این است که در ایران نمی توان از آن استفاده کرد و تنها در برون مرز می توان آن را فعال کرد که شماره یونیورسال کارت دریافتی در پشت آن حک شده که قبل از سفر مسافر می تواند آن را در اختیار دیگران قرار دهد.
مصطفی راسخ نیز از دیگر مدیران این پروژه- گفت: از دیگر خدمات یونیورسال کارت دریافت نام کاربری و پسورد است که با استفاده از آن می توان وارد پورتال مخصوص کارت خود در وب سایت یونیور سال کارت شد و تمامی جزئیات این سیم کارت بین المللی از جمله پاسخ های ضبط شده خود را به صورت خصوصی در اختیار داشت.
مدیر اجرایی طرح یونیور سال کارت خاطر نشان کرد: پیامگیر صوتی هم از فناوری های این تراشه مخابراتی است که به صورت رایگان می توان با شماره ۱۲۲ تماس گرفت و این خدمت یونیور سال کارت را فعال کرد.
او افزود: همچنین یک سرویس ویژه به نام باشگاه مشترکین ویژه یونیورسال کارت که سرویسی است در کشورهای دنیا و امکان استفاده از اینترنت، مکالمه و اس ام اس همزمان را به مشترک ارایه می دهد.
وی درخصوص محدودیت های این پروژه گفت: امکان استفاده از این سیم کارت در تمام کشورهای دنیا به جز فلسطین اشغالی، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کنگو و تیمور شرقی فراهم شده است.
وی همچنین از دیگر محدودیت های انجام این پروژه را نبود دفتر برای واگذار دانست و اضافه کرد: برای واگذاری این سیم کارت ها به مشترکین نیاز به دفتر رسمی است که اگر دفاتر خدمات مشترکین آن را نپذیرند باید از طریق آژانس های هوایی و مسافرتی و یا دفاتری که خود برپا می کنیم، یونیورسال کارت را در اختیار مشترکین قرار دهیم.
مدیر پروژه یونیورسال کارت در ایران ، در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط با همراهی اپراتور همراه اول با این پروژه تصریح کرد: سازمان حج و زیارت به حجاج سفارش می کند که از سیم کارت های عربی استفاده کنند که این توصیه با هماهنگی شرکت مخابرات به حجاج می شود زیرا اپراتورها و همراه اول برای کاهش معضل رومینگ تلاش می کنند پس همراهی آنان با پروژه یونیور سال کارت نیز از این طریق مسجل می شود. 1. فروش سیم کارت های بین المللی worldsimبا قیمتی استسنایی برای همکاران
  خرید تا ۱۰ عدد۴۹۵۰۰تومان
  خرید تا ۲۰عدد۴۸۵۰۰تومان
  خرید تا ۵۰عدد۴۶۵۰۰تومان
  خرید تا ۱۰۰عدد۴۳۰۰۰تومان
  (شارژهای ۱۰دلاری و۲۰دلاری )
  web site:www.directpos.biz
  email:info@dairectpos.biz
  tel:04412251099
  ۰۹۱۴۸۷۰۹۴۴۳
  ۰۹۱۴۳۴۰۲۶۴۳