کد خبر: 4671

نحوه فعال سازی سرویس آوای انتظار همراه اول

سینا: مدیر کل رایانه و محاسبات همراه اول نحوه فعال سازی سرویس جدید آوای انتظار ( RBT ) که امکان شنیدن آوای مورد نظر مشترک را در زمان تماس با وی ممکن می کند تشریح کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)‌از ستاد خبری گروه مخابرات ایران، مهندس علیرضا طلوع با بیان اینکه سرویس آوای انتظار برای جلب رضایت و ارج نهادن به خواسته مشترکان سیم کارتهای دائمی و اعتباری همراه اول ارائه شده است ؛ افزود : ایجاد جذابیت و تنوع برای مشترکین از جمله مزایای این سرویس است . وی در مورد راه اندازی و نحوه استفاده از این سرویس گفت مشترکان می توانند برای فعال سازی و تغییر آهنگ ، قطع سرویس از سه روش ارسال پیام کوتاه به شماره ۸۹۸۹ ، سایت همراه اول و تماس با تلفن گویای ۰۹۹۹۰ استفاده کنند .
طلوع در مورد روش ارسال پیام کوتاه در فعال سازی آوای انتظار گفت : این روش ساده ترین روش استفاده از این سرویس بوده و فعال سازی ، تغییر آهنگ ، قطع سرویس با ارسال پیام کوتاه به شماره ۸۹۸۹ امکان پذیر می باشد. برای این منظور مشترک باید کد آهنگ مورد نظر را به شماره ۸۹۸۹ ارسال کند. همچنین برای تغییر آهنگ باید کد آهنگ جدید را به این شماره ارسال کرده و در صورت درخواست برای قطع سرویس عدد ۵ را به ۸۹۸۹ پیامک کند.
مدیر کل رایانه و محاسبات شرکت ارتباطات سیار گفت : در صورت تماس با مشترکینی که سرویس آوای انتظار آنها فعال باشد به جای صدای بوق آهنگ پخش می شود. وی ادامه داد سرویس آوای انتظار نیازی به تنظیمات گوشی نداشته و مشترکان می توانند با هر نوع گوشی از این سرویس استفاده کنند.
طلوع با بیان اینکه فعال سازی این سرویس با خرید آهنگ بوده و با انتخاب این آهنگ در زمانهای مختلف آهنگ های مرتبط با مناسبت های روز روی تلفن مشترک فعال می شود اضافه کرد در حال حاضر امکان فعال سازی سرویس مذکور برای مشترکان استانهای اصفهان ، ایلام، آذربایجان غربی ، بوشهر ، تهران ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، قزوین ، قم ، البرز ، کرمان ، لرستان ، کهکیلویه و بویراحمد ، گلستان ، گیلان ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان و یزد امکان پذیر است.
وی در مورد روش فعال سازی این سرویس از طریق سایت همراه اول و دریافت رمز عبور گفت مشترکان باید ابتدا یک پیام کوتاه بدون متن به شماره ۸۹۸۹ ارسال کنند تا پیام کوتاهی حاوی نام کاربری و رمز عبور برای وی ارسال شود . پس از آن مشترک برای فعال سازی این سرویس از طریق ورود به سایت مشکلی نخواهد داشت. طلوع در مورد فعال سازی از طریق تلفن گویا نیز گفت : مشترکان می تواند با تلفن خود از طریق تماس با ۰۹۹۹۰ و با انتخاب کلید منوی ۳ به منوی خدمات غیر حضوری مراجعه و امکان استفاده از سرویس آوای انتظار را فعال کنند.
مشترکان جهت اطلاعات بیشتر به سایت همراه اول به نشانی www.rbt.mci.ir مراجعه کنند.


 1. غلامرضا

  من میخاهم اهنگ پیشواز انتخاب کنم اما پیام امکان اهنگ در حال حاضر را میدهد

 2. Hadi

  باسلام .میخواستم ببینم اخرش چه جوری باید این سرویس فعال کرد ماکه نفهمیدیم لطفا‌‌‌‌ با من تماس بگیرید!!!!!

 3. ali4019

  خاک بر دموشون با این خدماتشون

 4. افشین

  شما هم تر زدید با این اهنگای پیشوازاتون

 5. امین

  چرا هرچی به ۸۹۸۹ پیامک میزنم فعال نمیشه؟

 6. کک لیک

  خاک تو سرت همراه هول با این خدماتش

 7. mtm

  خوب احمقایی که نظر بیخود میدید
  شب ها و وقتایی که خلوته اس بدید تا ببینید چطور فعال می شه

 8. amir

  ریدید با این سرویس دهیتون خاک بر سر همتون

 9. 00naser

  واقعاهمراه اول مزقرفه_من یه کدی روانتخاب کردم براآهنک بیشوازم ولی یه آهنک دیکه برام کذاشتن یابراثبت نام توسایت شون میرم میزنه درحال روزرسانی هست شماکه نمیتونیدخدمات بدیدجراشعارمیدید

 10. ابوبكر

  چرا همراه من فعال نمی شود

 11. ابوبكر

  چرا همراه من فعال نمی شود ۰۹۱۴۹۴۲۷۱۵۵

 12. majid

  دزدهادیروز۱۵۰۰شارزداشتم اس اومدکه شارزنداری دیدم تمام شارزم خالی درحالی که از گوشی هیچ استفاده ای نکرده بودم

 13. غلامرض میری برایی

  خواهش میکنم اشکالت شبکه را بر ظرف کنید تا این قدر حرفهای بد نشنوید.

 14. عبدالنبی

  باسلام آیا چرا آنتن دهی در اطراف شهرستان آبادان و بخصوص در شهر چوئبده ضعیف است ونقطه های کور زیاد داردباتشکر

 15. محمد رضا ابراهیمی

  سلام .زمانی که آوای انتظار بصورت آزمایشی فعال شد. آهنگ ؛روزی تو خواهی آمد از محمد اصفهانی تو لیست بود حالا حذف شده.خواهش میکنم به لیست اضافه اش کنید دستتون رو میبوسم

 16. SHIVA

  شما که نمیتونید خدماتتونو حمایت کنید تبلیغ الکی نذارید مسخره ها…..

 17. طناز

  واقعا متاسفم واسه همراه اول فکر نکنم اصلا این نظراتو بخونید اگه میخوندن که یه فکری واسه سیستمای داغونشون میکردن

 18. ایدین

  چرا اهنگ های محسن یگانه نمیگذارید

 19. sanaz

  ن با نظر همتون موافقم.دمتون گرم.بازم ایرانول هاهاهاها……..

 20. سانان

  توکشور اسلامی ک صلوات مجانی باید باشه ن پولی.