کد خبر: 12938

نتیجه اولین ارزیابی اپراتورهای ICT مهر ماه اعلام می‌شود

سینا: دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از ارزیابی کیفیت سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات از سوی رگولاتوری به صورت ماهانه خبر داد.
به گزارش آٌژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمدعلی فرقانی گفت: این ارزیابی به منظور نظارت بهینه بر سرویس‌دهی اپراتورها، ایجاد رقابت و افزایش کیفیت سرویس‌دهی و پاسخگویی به موقع و شفاف به شکایات مردم در حوزه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات انجام می‌شود.
وی درباره شاخص‌های ارزیابی اپراتورها افزود: کیفیت سرویس، پاسخگویی و رسیدگی به شکایات، کیفیت پوشش‌دهی، انجام تعهدات توسعه و اجرا، عملکرد شبکه، رضایتمندی مشتریان و … از جمله شاخص‌هایی است که اپراتورهای تلفن همراه و سرویس‌های فناوری اطلاعات براساس آن ارزیابی می‌شوند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره اجرا و نتایج این ارزیابی‌ها عنوان کرد: ارزیابی‌ها به صورت ماهانه انجام شده و نتایج آن در پایان هر ماه از سوی رگولاتوری اعلام می‌شود.
فرقانی اظهار کرد: نتایج اولین ارزیابی در پایان مهر ماه اعلام و تا آن زمان اپراتورها فرصت دارند کیفیت سرویس‌های خود را ارتقاء دهند.نظرات غیرفعال است.