کد خبر: 10021

نتایج تست‌های سرعت کاربران اینترنت در خرداد ماه ۹۱ اعلام شد

سینا: مرکز توسعه مدیریت اینترنت (متما) نتایج تست‌ها و ارزیابی‌های کاربران از وضعیت سرویس‌های اینترنت خود در خرداد ماه سال ۱۳۹۱ را منتشر کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در این نوع آزمایش کاربران با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و دو طرف نرم‌افزار سنجش با تبادل بسته‌های مشخصی از اطلاعات و زمانبندی ارسال و دریافت بسته‌ها متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه می‌کند.
سرعت محاسبه شده در این حالت میزان پهنای باند استفاده نشده (ظرفیت خالی خط) در طول زمان آزمایش است، در نتیجه در صورتی که بخشی از پهنای باند موجود توسط ارتباطات دیگری اشغال شده باشد، میزان سرعت محاسبه شده کمتر از ظرفیت واقعی خط خواهد بود.
براساس نتایج تست‌های کاربران اینترنت در خرداد ماه گذشته، در سرویس اینترنت با سرعت ۶۴ کیلوبیت شرکت شاتل و پارس آنلاین رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.
در سرویس اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت نیز عصر انتقال داده‌ها، شاتل، پارس آنلاین، ایرانسل و پیشگامان توسعه ارتباطات از کیفیت بیشتری برخوردار بوده‌اند.
در تست‌های مربوط به سرعت ۲۵۶ کیلوبیت نیز پارس آنلاین صدر نشین است و پس از آن شاتل و پیشگامان توسعه ارتباطات قرار دارند.
عصر انتقال داده‌ها نیز صدرنشین تست‌های کیفیت سرعت ۵۱۲ کیلوبیت است و پس از آن شاتل قرار دارد. رتبه سوم این میزان پهنای باند اینترنت پرسرعت در خرداد ماه سال ۹۱ به صورت مشترک به شرکت‌های پارس آنلاین و پیشگامان توسعه ارتباطات اختصاص یافته است.  1. ali

    این سرعتها کیلوبیت هستند نه کیلوبایت
    اصولا سرعت را با کیلوبیت (kbps) و حجم را با کیلوبایت (kB) نشان میدهند