کد خبر: 16790

مهاجرت Tele2 به سرویس های ابری

سینا: شرکت Tele2 یک تغییر در رویکرد خود به فناوری خواهد داشت که به موجب آن عملکرد شبکه و بخش فناوری اطلاعات این اپراتور به سرویس ابری منتقل می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، Tele2 تصمیم گرفته است عملکرد شبکه و IT خود را به سرویس ابری منتقل کند و این کار را با استفاده از شبکه عملکرد مجازی (NFV) و به منظور هوشمندسازی، رضایت کاربر، آینده‌نگری و مدیریت بیشتر روی درآمد داخلی انجام می‌دهد.
نیکلاس سونکین، کارمد عالی شرکت Tele2 گفته است: این یک گام مهم برای شرکت Tele2 در جهت تقویت هرچه بیشتر موقعیتش به عنوان پیشتاز فناوری خواهد بود. ما به طور جدی به فناوری ۵G اعتقاد داریم و در تکامل فناوری ۵G به عنوان یکی از اعضای NGMN مشارکت می‌کنیم. استاندارد ۵G تا سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد. سرویس ابری و مجازی‌سازی، بخش‌های مهم و اساسی در تکنولوژی ۵G هستند.
شرکت Tele2 فناوری OpenStack را به عنوان پایه و اساس سرویس ابر خصوصی خود انتخاب کرده است. Canonical را برای مدیریت OpenStack فراهم کرده و فناوری Juju به صورت onboard در سرویس ابر استفاده خواهد شد.
هواوی یک سرور rack mount ارائه خواهد کرد. سیسکو شبکه وندوور را انتخاب کرده و راه حل ACI خود را ارائه خواهد کرد. کل شبکه به صورت یک مرکز داده در قالب شبکه spine/leaf با ظرفیت اتصال ۲۵ تا ۱۰۰ گیگابایت خواهد بود.
شرکت Tele2 انتظار دارد نرم افزار پخش زنده برای اولین بار در قالب یک پکیج تحول مجازی هسته (vEPC) در سرویس ابری تا سه ماهه سوم امسال ارائه شود.نظرات غیرفعال است.