کد خبر: 12909
معاون اول رییس جمهور:

منفک شدن بخش‌هایی از وزارت ICT موجب بروز مشکلاتی شده است

سینا: اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور گفت: دامنه فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار وسیع است و در سال‌های اخیر بخش‌هایی از این وزارتخانه با انگیزه ارایه خدمات و بهبود مدیریت منفک شده که منجر به بروز مشکلاتی شده است.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، وی در مراسم معارفه و تودیع وزرای جدید و سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بی‌تردید این مشکلات با بررسی دقیق حل و فصل خواهد شد.
جهانگیری اظهار داشت: دولت اهتمام دارد مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به یکی از مهمترین مجموعه‌های کشور تبدیل شود و در تلاش هستیم با توسعه این بخش تحولات بزرگی در نحوه اداره کشور بوجود آورده و یکی از مهمترین سبدهای صادرات کشور به این حوزه اختصاص یابد
او با بیان اینکه یکی از بخش‌ها که نیازمند تحلیل دقیقی از روند اتفاقات و تحولات آینده است، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت:‌ امروز برای اداره بهتر کشور به شدت نیازمند تقویت و تکمیل زیرساخت‌ها در این بخش هستیم .
جهانگیری افزود: ‌خدمات ارایه شده در این بخش منجر به صرفه‌جویی در وقت برای انجام بسیاری از امور روزانه شده است و بی‌تردید بخش وسیعی از ترافیک و رفت و آمدها در خیابان‌های تهران می‌تواند با توسعه خدمات این بخش اصلاح شود .
وی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی از مهمترین و اصلی‌ترین وزارتخانه‌های کشور توصیف کرد و گفت: این وزارتخانه می‌تواند یکی از مهمترین بخش‌های درآمدی کشور باشد چراکه دانش و تراوشات فکری جوانان کشور را تبدیل به درآمد می‌کند اما در سایر بخش‌ها با فروش منابع و امکانات کشور درآمد تولید می‌شود .
جهانگیری با انتقاد از اینکه سطح درآمد ایران از تولید نرم‌افزار به سطح قابل قبولی نرسیده،‌ افزود: یکی از مهمترین منابع درآمدی کشور هندوستان در سال‌های گذشته از طریق تولید نرم‌افزار بوده و ما نیز باتوجه به حضور فعال بخش خصوصی در این بخش قادر خواهیم بود درآمد قابل قبولی در این حوزه ایجاد کنیم .
وی گفت: امروز اقتصاد کشور نیاز به تحرک جدی دارد و متاسفانه امروز بیکاری به تحصیل کرده‌های کشور رسیده و یکی از بخش‌هایی که می‌تواند در اشتغال‌زایی برای جوانان تحصیلکرده و متفکر موثر باشد، بخش وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
جهانگیری ابراز امیدواری کرد واعظی،‌ وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات، بتواند با بکارگیری همه ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت این وزارتخانه اقدام کند و زمینه افزایش تولید و صادرات این بخش را فراهم کند.



نظرات غیرفعال است.