کد خبر: 10559

مقایسه امتیازات تلفن‌های هوشمند Xperia TX، T و V

سینا: پس از تست دوربین‌های سه تلفن‌ هوشمند آندرویدی در غرفه سونی در نمایشگاه IFA، عملکرد چیپست‌های آنها نیز ارزیابی شدند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سونی در ایران، Xperia TX, Xperia T و Xperia V، هر سه مجهز به پردازنده دو هسته‌ای با معماری نوین Krait و سرعت ۱٫۵ گیگاهرتز هستند. هر چند هنوز تردیدهایی در مورد پردازنده گرافیکی وجود دارد ولی هر سه مدل تست شده Adreno 225 را گزارش دادند.
هسته‌هایKrait به سه مدل Xperia کمک کردند تا بتواند از آزمون مقایسه‌ایBenchmarkPi با موفقیت کامل خارج شوند. حتی یکی از تلفن‌های چهارهسته‌ای که در حال حاضر در بازار موجود هستند تنوانستند نتایجی حتی نزدیک به دستاورد این سه تلفن داشته باشند. البته این نکته را نیز باید اضافه کنیم که آزمون BenchmarkPi از معماری چند‌هسته‌ای استفاده نمی‌کند بنابران دوهسته‌ای‌هایKrait در اینجا مزیت دارند.

توضیح تست BenchmarkPi:  امتیاز کمتر، بهتر است

نتایج تست NenaMark 2 برای Xpria T، TX و V اثبات می‌کند که هر سه تلفن مجهز به پردازنده گرافیکیAdreno 225 هستند. نتایجی که تست تلفن‌های هوشمند سونی به آن دست یافتند فراتر از تمامی پردازنده‌های گرافیکی پیشین کوآلکام برای موبایل است.


توضیح تست NenaMark 2:امتیاز بیشتر، بهتر است.

و در پایان به تست عملکرد کلی با استفاده از Quadrant می‌رسیم که در آن هر سه تلفن Xperia عملکرد بهتری در مقابل رقبای چهار هسته‌ای خود داشتند که واقعاً دستاورد چشمگیری است.

توضیح تست Quadrant: امتیاز بیشتر، بهتر است.نظرات غیرفعال است.