کد خبر: 13261
شركت‌های دارای مجوز از طریق پرتال سازمان فناوری اطلاعات اعلام می‌شوند

مرکز ثبت و صدور شناسنامه مخصوص اینترنتی مجوز فعالیت ندارد

سینا: اسامی شرکت‌هایی که مجوز فعالیت در حوزه‌های مرتبط را از سازمان فناوری اطلاعات ایران دریافت کرده‌اند، ‌تنها از طریق پرتال رسمی سازمان اعلام می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از مرکز روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، بر اساس گزارش‌های اعلام شده از مراجع مختلف، برخی شرکت‌ها اعلام می‌کنند که سرویس‌های در حال ارائه خود را  بر اساس قراردادهای سازمان فناوری اطلاعات ایران و مجوزهای این سازمان ارائه می‌کنند درحالی‌که این امر صحت نداشته و اسامی شرکت‌هایی که مجوز فعالیت در حوزه‌های مرتبط را از سازمان فناوری اطلاعات ایران دریافت کرده‌اند، ‌تنها از طریق پرتال رسمی سازمان اعلام می‌شود.
از جمله این شرکت‌ها می‌توان به مجموعه‌ای اشاره کرد که عضو سازمان نظام صنفی استان اصفهان بوده و اعلام کرده مرکزی به نام ” مرکز ثبت و صدور شناسنامه مخصوص اینترنتی” با دریافت مجوز از بخش‌های ذی ربط راه‌اندازی کرده است.
بر همین اساس، سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام می دارد که هیچگونه تاییدیه فعالیت به این مجموعه نداده و باتوجه به پیگیری‌های صورت گرفته،‌ شورای انتظامی نظام صنفی استان اصفهان نیز اعلام داشته این سایت خودسرانه اقدام به ایجاد و انتشار این موضوع کرده و اقدام مقتضی در این خصوص صورت گرفته است.نظرات غیرفعال است.