کد خبر: 10568
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:

مرحله اول شبکه ملی اطلاعات در سراسر کشور بجز دو استان اجرایی شد

سینا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تاکنون، مرحله اول شبکه ملی اطلاعات که همان تفکیک شبکه است در ۲۸ استان اجرا شده و ۲ استان باقی مانده تا پایان شهریور ماه سال جاری تکمیل خواهند شد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، تقی پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: با اجرا شدن مرحله اول شبکه ملی اطلاعات در تمامی استانها، به ۲شبکه مستقل اینترنت و شبکه ملی اطلاعات دسترسی خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: مستقل بودن به مفهوم عدم دسترسی به اینترنت نیست بلکه آن شبکه در کنار شبکه ملی اطلاعات قابل دسترسی است و کماکان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که با استانها در خصوص ارائه خدمات دولتی به صورت الکترونیک به امضا رسیده پیشرفت قابل قبولی داشتیم که تکمیل شبکه مترو اینترنت استان کرمان از نمونه های بارز آنست که طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد و در مجموع ادارات اکثر استانها تقریبا تمام فرایندهایشان را تبدیل به فرایند الکترونیک کردند که امیدواریم با همکاری خود دستگاهها این کار سرعت بیشتری پیدا کند.نظرات غیرفعال است.