کد خبر: 8639

مدیر بازاریابی شرکت بازی‌سازی موبایل گیملافت به ایران می‌آید

سینا: سباستین گیوری مدیر بازاریابی برترین شرکت بازی‌سازی موبایل جهان به ارزیابی بازی‌های موبایل در جهان و انطباق آن در ایران می‌پردازد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، هر سال میلیاردها دلار در سرتاسر جهان صرف بازی‌های موبایل می‌شود، این آمار و ارقام تصویری را برای درک بهتر محل خرج این میلیاردها دلار، روند رو به رشد بازی‌های freemiumیا رایگان، و اینکه فعال‌ترین گیمرهای تلفن همراه که ها هستند، با دقت بررسی کنید:
– کل ارزش صنعت سرگرمی‌های موبایلی در سال ۲۰۱۰، ۳۳ میلیارد دلار، پیش‌بینی ۵۴ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۱۵
– سود خالص صنعت بازی‌های موبایل در سال ۲۰۱۰، هشت میلیارد دلار و پیش‌بینی ۱۱٫۴ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۱۴۵۳ درصد از گیمرهای موبایل را مونث و ۴۷ درصد را جنس مذکر می باشند
میانگین سنی بازی خورها برای آقایان ۲۷ و نیم سال، برای خانم‌ها تقریبا ۳۰ سال و به طور متوسط ۲۸٫۲ سال بوده است.
افزایش قابل ملاحظه میل کاربران به استفاده از freemium‌ها بوده که برنامه‌های رایگانی هستند که درآمد تولیدکنندگانشان از محل تبلیغات، قرار دادن امکانات اضافی که فقط با پرداخت اشتراک توسط کاربران فعال می‌شود، خرید بازی به طور مستقیم از درون برنامه یا قرار دادن نسخه آزمایشی برای مدت محدود و تشویق کاربر به خرید نسخه نهایی پس از این مدت بدست می‌آید. ۸۱ درصد از کل دانلودها مربوط به برنامه‌های رایگان بوده است.
۵۱ درصد از کل بازی‌های دانلود شده، بازی های رایگان بوده و ۲۷ درصد مربوط به بازی‌های با قیمت ۹۹ سنت و کمتر و ۲۲ درصد مربوط به بازی‌های ۱٫۹۹ دلار و بیشتر بوده است.
پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۱۳ «خرید از درون بازی» جایگزین «پرداخت به ازای هر دانلود» شود و در سالی که گذشت درآمد توسعه دهندگان از تبلیغات درون بازی ها ۸۷ میلیون دلار بوده و برای سال ۲۰۱۵ نیز ۸۹۴ میلیون دلار پیش‌بینی شده است.
بازی محبوب Angry Birds با بیش از ۱۴۰ میلیون بار دانلود، رتبه اول بازی‌های موبایلی را به خود اختصاص داد و نسخه رایگان بازی پرندگان خشمگین به طور متوسط هر ماه تنها از محل تبلیغات، ۱ میلیون دلار را نصیب سازنده می‌کرد.
۸۴ درصد دارندگان تبلت، از وسیله خود برای بازی کردن استفاده می‌کردند و ۳۸ درصد بیش از ۲ ساعت در روز را صرف بازی با تبلت خود می‌کنند.
۶۸ درصد از دارندگان تبلت حداقل یک ساعت در روز را صرف بازی با تبلت خود می‌کنند.
تعداد نرم‌افزارهای کاربردی سیستم عامل‌های محبوب کنونی اپل ۳۳۳۲۱۴ با ۶ درصد رشد، آندروید (۲۰۶۱۴۳ با ۱۶ درصد رشد و بلک بری ۲۶۷۷۱ با۲۱ درصد رشد است.
با روند فعلی آندروید به زودی جای اپل را در صدر بیشترین تعداد برنامه‌های کاربردی خواهد گرفت. همچنین در حال حاضر برنامه‌های رایگان آندروید بیش از برنامه‌های رایگان اپل است.
۵۸ درصد از کل توسعه‌دهندگان برای بیش از یک سیستم عامل محصول تولید می‌کنند.
۴۶ درصد از کاربران بلک بری از هیچ بازی روی دستگاه خود استفاده نمی‌کنند و به این دلیل بلک بری یک سیستم عامل رو به افول معرفی شده است درحالیکه ۳۷ درصد از کاربران آیفون روزانه از یک بازی روی گوشی خود استفاده می‌کنند.
سباستین گیوری مدیر بازاریابی شرکت گیم لافت، برترین شرکت بازی سازی موبایل جهان در دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده موبایل ایران به تشریح بازار جهانی بازی‌های موبایل و تطبیق آن در ایران خواهد پرداخت.نظرات غیرفعال است.