کد خبر: 16979

مدیرعامل سیسکو: آماده باشید یا نباشید اینترنت اشیا می آید

سینا: هرگاه بحث از اینترنت اشیاه (IoT) به میان می آید، درمورد آینده آن و تغییراتی که به جای می گذارد، صحبت می شود. این درحالی است که چاک رابینز، مدیرعامل سیسکو معتقد است اینترنت اشیا پیش به نقطه عطف توسعه خود رسیده است و گروه های زیادی را درگیر کرده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، وی در آخرین اظهارات خود درباره IoT گفت: هنوز اعتقاد راسخی درباره میزان و تعداد اشیا و دستگاه هایی که قرار است به اینترنت متصل شوند و ارزشی که مشتریان و تمامی کشورها در سراسر جهان از این ارتباطات برخوردار خواهند شد، وجود ندارد.
رابینز معتقد است که توسعه اینترنت اشیا بسیار سریع تر از آنچه که فکرش را بکنیم، اتفاق خواهد افتاد . ارزش این ارتباطات به مراتب بسیار بالاتر از تصورات خواهد بود.
خرده فروشان و شرکت های فناوری تنها کسانی نیستند که در معرض خطر حباب رشد پرسرعت اینترنت اشیا غافل گیر می شوند بلکه کاربران نیز باید انتظارات خود از امنیت را با شرایط موجود تطبیق بدهند و امنیت پروفایل دیجیتالی خود را روی دستگاه های متصل افزایش بدهند.
رابینز با اشاره به اینکه متوسط مشترکان به دنبال ارتقای راه حل های امنیتی هستند، گفت: اما شرکت هایی همچون سیسکو هستند که باید به دنبال یافتن راه هایی جدید برای حفاظت از جریان رو به رشد اطلاعات مشترکان باشند.
وی افزود: موضوع کلیدی درک این مساله است که چگونه محیط مشتریان طی سه تا پنج سال آینده تغییر می کند و همه چیز بیش از اندازه درحال توزیع شدن است.
مدیرعامل سیسکو گفت: ما اشیایی را به اینترنت متصل می کنیم که قبل هیچ گاه متصل نبوده اند.نظرات غیرفعال است.