کد خبر: 11553

مدیرعامل اریکسون آینده ۳G را قدرتمند پیش بینی کرد

سینا: وستبرگ مدیرعامل اریکسون، آینده قدرتمندی را برای فناوری ۳G تلفن همراه با وجود گسترش شبکه های پهنای باند بی سیم LTE پیش بینی کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، به گفته وستبرگ در کنفرانس نمایشگاه محصولات الکترونیکی فناوری ۳G به ویژه در اروپا نه تنها برای پیشرفت پوشش شبکه و افزایش اطمینان به این فناوری بلکه برای تقویت سرعت پهنای باند نیز فضای بسیاری وجود دارد.
وستبرگ که معتقد است ۳G همچنان دارای پتانسیل بسیاری است، اظهار داشت: زمانی که به مدیر عاملی اریکسون انتخاب شدم، ۱۴٫۴ کیلوبایت در ثانیه حداکثر سرعت HSPA بود. درحال حاضر درحال عرضه ۸۴ کیلوبایت در ثانیه هستیم، بنابر این همچنان فعالیت بسیار بیشتری می توان در ارتباط با ۳G انجام داد.
به عقیده وی اروپا از پتانسیل بسط طول عمر ۳G برخوردار است چراکه بسیاری از کشورهای اروپایی با تاخیر این فناوری را راه اندازی کرده اند، شبکه ها و تجهیزات آن جدیدتر است و قابلیت توسعه این منطقه نسبت به دیگر مناطق جهان بیشتر است.
درحال حاضر تنها سه کشور کره، ژاپن و آمریکا بیشترین زیرساخت LTE جهان را در اختیار دارند. در مناطق دیگر، به ویژه مناطقی که سرعت رشد بالاتری داشته اند، همچنان ۳G بیشترین پهنای باند بی سیم را به خود اختصاص داده است.
در مناطق درحال توسعه قیمت سخت افزارها بسیاری از کاربران را از خرید گوشی های هوشمند مجهز به LTE جدید باز می دارد. به گفته وستبرگ قیمت گوشی تلفن همراه برای توسعه فناوری های ۲G  و ۳G به ویژه ۳G از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.نظرات غیرفعال است.