کد خبر: 9442

مخابرات استان تهران ۴۰۰ هزار پورت اینترنت پرسرعت دایر می‌کند

سینا: شرکت مخابرات استان تهران تا پایان سال جاری ۴۰۰ هزار پورت اینترنت پرسرعت در استان تهران دایر
می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، مهرداد حاج حسین‌خانی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه ضمن اعلام این مطلب گفت: تا پایان سال جاری تعداد پورت‌های پرسرعت به ۶۰۰ هزار پورت افزایش یافته و ۳۰۰ هزار تلفن ثابت به تلفن های مشغول به کار این استان افزوده می‌شود.
حسین‌خانی با بیان این مطلب که دایری تلفن ثابت در سال گذشته بالغ بر ۲۷ هزار و ۵۰۰ تلفن از برنامه مخابرات ایران جلوتر بوده گفت: در سال گذشته ۵۳۶ هزار تلفن ثابت و ۱۶۵ هزار پورت اینترنت پرسرعت در استان تهران دایر شده است.
وی، تعداد تلفن‌های مشغول به کار در استان تهران را تا پایان سال گذشته ۷ میلیون و ۶۵ هزار تلفن و تعداد پورت‌های پرسرعت را بالغ بر ۲۰۷ هزار اعلام کرد و گفت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در شهر تهران ۵۶ درصد و در استان تهران ۵۵/۴۶ درصد است.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه در زمینه تحولات جدید در سال ۹۱ گفت: شرکت مخابرات استان تهران در سال جاری درنظر دارد نیازهای بازار و جامعه را شناسایی کرده تا با افزایش کیفیت، مشتری مداری و تنوع خدمات به همه مشتریان (تجاری و خانگی) نقش مطلوبی در بازار ارتباطات ایفا کند.نظرات غیرفعال است.