کد خبر: 10474

محصولات حوزه فتا ارزیابی امنیتی می‌شوند

سینا: براساس تصمیم نمایندگان ویژه رییس جمهور در کارگروه فاوا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف شد ضمن حمایت از طراحی و توسعه محصولات افتا و ضد بدافزار بومی، درخصوص ارزیابی امنیتی انواع محصولات داخلی و خارجی فتا و صدور گواهی تایید محصولات نیز اقدامات لازم را انجام دهد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، براین اساس طی بخشنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شد که ضمن بکارگیری محصولات بومی افتا از تخصیص اعتبار برای خرید محصولات افتا و ضد بدافزارهایی که به تایید این وزارتخانه نرسیده است، خودداری کنند.
در این راستا وظیفه ارزیابی محصولات امنیتی و امنیت محصولات فتا به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات ایراندر زیرمجموعه آن محول شد.
بر همین اساس معاونت گسترش فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران با تشکیل یک دبیرخانه، شناسایی شرکت‌های تولیدکننده داخلی محصولات حوزه فتا و آزمایشگاه‌های حایز صلاحیت برای ارزیابی امنیتی محصولات را آغاز کرده است.
تمامی تولیدکنندگان داخلی و نمایندگان تجهیزات خارجی افتا و فتا می‌توانند به منظور تست و ارزیابی امنیتی محصولات خود با این سازمان مکاتبه کنند تا نسبت به معرفی محصول به آزمایشگاه اقدام لازم به عمل آید.
تا این تاریخ محصولات متعددی از شرکت‌های تولیدکننده داخلی به آزمایشگاه معرفی شده‌اند که نتایج ارزیابی تعدادی از آنها به این سازمان ارسال شده است.
سایر محصولات نیز تحت تست و ارزیابی امنیتی قرار دارند که به محض حصول نتایج تست، مراتب طی مکاتباتی به تولیدکنندگان اعلام خواهد شد.نظرات غیرفعال است.