کد خبر: 17365

مبین‌نت در اجلاس توسعه‌دهندگان فناوری TD-LTE

سینا: شرکت ارتباطات مبین‌نت در بیستمین اجلاس توسعه‌دهندگان فناوری TDD-LTE که از ۸ تا ۱۰ آذر ماه در شهر اوزاکا ژاپن توسط انجمن extended Global Platform (XGP) و اجلاس توسعه‌دهندگان فناوری TD-LTE برگزار شد، حضور داشت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی مبین‌نت، در این مراسم سه روزه، در قالب کارگاه‌های تخصصی به بررسی اقدامات صورت گرفته در انجمن جهانی TD-LTE (GTI)، بررسی برنامه‌های اپراتورهای باند فرکانسی ۳٫۵ گیگاهرتز برای حرکت به سمت ۵G، بررسی ۴G و ۵G به عنوان محور اصلی این اجلاس پرداخته شد. شرکت ارتباطات مبین‌نت نیز به عنوان یکی از اعضای انجمن GTI و همچنین ارائه‌دهنده خدمات TD-LTE در باند فرکانسی مذکور، در جلسات مربوط به مرور عملکرد و نقشه آینده اپراتورهای LTE حضور داشت.
در بخش کارگاهی؛ ساسان کمیلی‌زاده، معاون بازاریابی و فروش شرکت ارتباطات مبین‌نت ضمن سخنرانی در خصوص وضعیت فعلی صنعت ارتباطات باندپهن ایران، شرایط توسعه شبکه مبین‌نت بر روی باند فرکانسی ۳٫۵ گیگاهرتز را برای حاضرین تشریح کرد. مطالب مطرح شده توسط نماینده مبین‌نت در کنار معرفی دستاوردها و مزایای شبکه LTE مبین‌نت به شدت مورد استقبال مقامات ارشد حاضر در مجمع قرار گرفت.
پیش از این سخنرانی؛ معاون فنی اپراتور لینکرن ایتالیا و معاونان فنی دو اپراتور ژاپنی KDDI و NTT DoCoMo در خصوص راه‌های به‌کارگیری و توسعه طیف فرکانسی ۳٫۵ گیگاهرتز در فناوری TD-LTE سخنرانی کرده بودند.
لازم به ذکر است انجمن XGP یک نهاد غیرانتفاعی بین‌المللی با هدف استاندارد سازی و بهبود ویژگی‌های بستر نرم‌افزاری جهانی درحال ارتقا بوده که در برگزاری این اجلاس به ‌صورت مشترک با GTI (انجمن جهانی TD-LTE) همکاری کرده است.نظرات غیرفعال است.