کد خبر: 11688

لابی انجمن‌های مخابراتی هند در پشتیبانی از هواووی چین

سینا: دو هیات تجاری هندی به عنوان نمایده صنعت تلفن همراه اعمال نفوذ بر دولت این کشور را آغاز کرده اند و سعی دارند دولت را برای تغییر تصمیم خود و در نظر گرفتن هواووی چین به عنوان تولید کننده خارجی برای اهداف اعطای قرار داد، قانع کنند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، به تازگی دولت هند هواووی را از فهرست تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی دارای کارخانه های مونتاژ محلی حذف کرده بود. دولت هند شبکه‌های تلفن همراه فعال در هند را به قرار دادن بیشتر زیرساخت شبکه خود در این کشور تشویق می‌کند و در حال تنظیم طرح‌هایی برای الزامی کردن درصد تولیدی مشخصی در این کشور در آینده است.

حذف شدن هواووی از فهرست شرکت های دارای کارخانه‌های محلی از سوی دولت هند بر صلاحیت این شرکت چینی برای پیشنهاد مناقصه قراردادها اثر گذار خواهد بود.

درحال حاضر دو انجمن ارائه دهندگان خدمات مخابراتی متحد هند (AUSPI) و انجمن اپراتورهای تلفن همراه هند (COAI) در نامه های مشابهی به دبیر مخابرات هند R.Chandrasekhar خواستار تغییر تصمیم اتخاذ شده در مورد هواووی شده اند.

به گفته منابع آگاه به روزنامه BusinessLine، نامه های این دو انجمن برای رسیدگی به مراجع امنیتی ارسال شده است که نشانگر این است که حذف این شرکت ارتباط کمی به کارخانه های محلی هواووی در هند دارد و نگرانی های امنیتی در حال افزایش درمورد این شرکت چینی را نشان می دهد.

هواووی دارای مرکز تحقیق و توسعه در هند است که بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه این شرکت خارج از چین به شمار می رود و ۲ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

هواووی پیش از این اعلام کرده بود که عملیات‌هایش در این کشور سرمایه‌گذاری های کلی به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار در سال را طی دهه گذشته به خود اختصاص داده‌اند و تعداد مجموع کارکنان‌اش در هند ۶ هزار نفر بوده که ۹۵ درصد آنها هندی هستند و برای ۲۰ هزار نفر دیگر نیز از طریق برنامه‌های مشارکتی خود به طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.نظرات غیرفعال است.