کد خبر: 7921

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعاریف فعالیت‌های پستی را تصویب کرد

سینا: معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تصویب تعاریف فعالیت‌های پستی شامل مرسولات، فرآیندها، خدمات، فعالیت و ارائه‌کنندگان خدمات پستی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، لطف‌اله سبوحی گفت: براساس بند ۱ ماده ۶ اساسنامه، صدور مجوز تاسیس و بهره‌برداری برای ارائه هرگونه خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در چارچوب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از وظایف و اختیارات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی است.
وی افزود : براساس فراخوانی که به زودی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام خواهد شد تمامی اشخاص حقوقی که براساس این تعاریف به فعالیت پستی در کشور مشغول هستند باید درخواست بررسی فعالیت خود را در مهلت تعیین شده در فراخوان به این سازمان ارسال کنند.
سبوحی با اشاره به صدور پروانه فعالیت برای شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به عنوان اپراتور اول ارائه کننده خدمات پستی اظهار کرد: همزمان با ساماندهی فعالیت‌های پستی در کشور، به منظور ایجاد شرایط رقابتی در این حوزه، رگولاتوری، بستر آزادسازی و ورود اپراتورهای پستی غیردولتی را فراهم می‌کند.نظرات غیرفعال است.