کد خبر: 9927

کمیته‌های استانی تفاهم‌نامه پایش و کنترل سرویس‌های ICT تشکیل می‌شوند

سینا: عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از تشکیل کمیته‌های استانی در راستای تفاهم‌نامه پایش و کنترل سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مجید صدری صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود:‌ این تفاهم‌نامه میان هشت دستگاه کشور شامل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، پلیس آگاهی، پلیس اطلاعات و امنیت، سازمان تعزیرات، سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ۲۲ خرداد ماه سال ۹۰ امضا شد.
وی افزود: کمیته‌های استانی به منظور اجرای این تفاهم‌نامه در استان‌های قزوین، رضوی، تهران، مشهد، فارس، خوزستان، اصفهان، گیلان و آذربایجان شرقی راه‌اندازی شده و طی ماه‌های آینده و در فاز دوم اجرای این تفاهم‌نامه کمیته‌های ۲۰ استان باقی مانده نیز تشکیل خواهند شد.
به گفته صدری، سامانه پاسخگویی در این رابطه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت پایلوت راه‌اندازی شده و به زودی نیز در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وی اظهار داشت: محور اصلی برنامه‌های کمیته مرکزی که راهبری این تفاهم‌نامه را برعهده دارند، نظارت، اعمال مقررات و ایجاد فضای رقابتی است.
رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: پیش از این نهادها و سازمان‌های مختلفی از جمله پلیس، تعزیرات و یا سازمان رگولاتوری به نظارت و بازرسی بخش‌های مختلف فناوری اطلاعات می‌پرداختند و این موضوع موجب می‌شد موازی‌کاری‌های صورت بگیرد اما اکنون در قالب راه‌اندازی این کمیته از موازی کاری کاسته شده و این نهادها به طور متحد با یکدیگر وارد عمل می‌شوند.
صدری، ایمیل ایرانی، کیفیت پهنای باند، دامنه و میزبانی، خدمات ارزش افزوده، تعرفه، جمع‌آوری دکل‌های سطح شهر، بررسی اصول حاکم بر ارایه خدمات تلفن اینترنتی،‌ بازنگری ضوابط و شرایط ISDP و آئین‌نامه تسهیم استفاده از شبکه مسی و استفاده از امکانات مخابراتی را از موضوعات در دستور کار کمیسیون اینترنت و انتقال داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور عنوان کرد.نظرات غیرفعال است.