کد خبر: 9750

کتاب ضوابط دکل آنتن به زودی منتشر می‌شود

سینا: مدیرکل صدور پروانه سرویس‌های رادیوئی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از انتشار کتاب ضوابط دکل آنتن در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، عظیم فرد گفت: کتاب “ضوابط دکل آنتن” در پی افزایش نصب دکل‌های آنتن در سطح شهرها و ضرورت ساماندهی آنها تدوین شده و ضوابط مربوط به ملزومات فنی و عملیاتی مرتبط با ویژگی‌های مکانیکی دکل، شرایط نصب، ایمنی مکانیکی، ایمنی تشعشعی، استفاده اشتراکی و زیبائی از موضوعات طرح شده در این کتاب است.
وی افزود: در این کتاب برای تامین نظر ارگان‌های مسئول و اثرگذار از نظرات تمامی نهادهای مرتبط مانند شورای اسلامی شهر تهران، سازمان انرژی اتمی ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرکت مخابرات ایران، اپراتورها و وزارت نیرو استفاده شده است.
فرد با اشاره به اینکه مراحل آماده‌سازی و ویرایش کتاب به پایان رسیده و آماده چاپ است، گفت: عناوین و سرفصل‌های ضوابط دکل آنتن پس از تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تمام اپراتورهای موجود و دارندگان شبکه‌های رادیوئی ابلاغ می‌شود و پس از آن رگولاتوری بر اجرای آن نظارت می‌کند.نظرات غیرفعال است.