کد خبر: 9754
مدیر ارشد عمان تل:

کابل بین‌الملل ایران-عمان به زودی به بهره‌برداری می‌رسد

سینا: کابل بین‌الملل ایران ـ عمان یکی از پنج کابل بین‌المللی مسقط، به زودی بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، شرکت عمان‌تل قصد دارد تا با تحکیم موقعیت خود به عنوان اپراتور برتر در زمینه توسعه کابل‌های زیردریایی در عمان، راه اندازی سه کابل زیردریایی جدید را در برنامه خود قرار داده است.
عبدالرحیم بهلانی، یکی از مدیران ارشد شرکت مخابراتی عمان تل در این خصوص اظهار داشته است: رشد سریع کسب و کارهای کابل های زیردریایی، افزایش تقاضا برای استفاده از شبکه های کابلی زیردریایی با کیفیت بالا را به همراه داشته است.
وی در ادامه تاکید کرد: افتخار ما این است که با افزایش همکاری های بین المللی در حوزه انتقال پهنای باند بین الملل، توانسته ایم نقش کشور عمان در سرتاسر منطقه را در انتقال دیتای بین المللی با کیفیت جهانی، برجسته تر کنیم.
عبدالرحیم بهلانی با اشاره به همکاری های این شرکت با شریک ایرانی اش، پیشگامان کویر آسیا، گفت: ما با همکاری شرکای بین‌المللی خود، تسهیلاتی را برای پنج سیستم کابلی بین‌المللی در سایت‌های بوستان، سیب (مسقط)، Blue City یا زرقاء و شبه جزیره مسندم فراهم آورده ایم.
وی، در ادامه به تشریح جزئیات این ۵ سیستم پرداخته و گفت: دو سیستم جدید با نام شبکه‌های GBI و MENA، بر روی شبکه فعلی شهر سیب نصب شده است. سیستم سوم نیز شبکه ایران ـ عمان پیشگامان (POI) است که قرار است با همکاری شرکت پیشگامان کویر آسیا، به عنوان اولین دارنده فیبر بین‌الملل ایرانی، در منطقه Blue City تا در جولای ۲۰۱۲ مورد بهره برداری قرار می گیرد.
در حال حاضر، پنج سیستم کابلی زیردریایی بین‌المللی از عمان به عنوان درگاه بین المللی استفاده می‌کنند که بخشی از مجموع ۱۰۰هزار کیلومتر کابلی است که کشورهای مختلف جهان (از آمریکا تا استرالیا) را به یکدیگر متصل می‌کند.نظرات غیرفعال است.