کد خبر: 12664

قیمت هر شماره موبایل سالیانه ۳۲۰ تومان شد

سینا: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه هر شماره تلفن ثابت را ۱۶۰ تومان، تعرفه هر شماره تلفن همراه را ۳۲۰ تومان و تعرفه هر شماره وایمکس را ۲۴۰ تومان تصویب کرد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، محمدعلی فرقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام این خبر گفت: پیش از این تعرفه هر شماره تلفن ثابت صد تومان، تلفن همراه ۲۰۰ تومان و شماره‌های واگذار شده به اپراتورهای وایمکس ۱۵۰ تومان تعیین شده بود.
مدیریت بهینه منابع محدود از جمله شماره‌، طیف فرکانس و… یکی از وظایف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است که براساس آن طبق مصوبات کمسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این سازمان در مقابل ظرفیت شماره واگذار شده به اپراتورها، مبالغی را به عنوان حق استفاده از شماره از اپراتورها دریافت و به خزانه واریز می‌کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به منظور استفاده بهینه از منابع محدود و حفظ منافع ملی، تعرفه حق استفاده از فضای شماره‌گذاری در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد.
فرقانی افزود: باتوجه به اینکه در پروانه‌های صادره از سوی رگولاتوری، نرخ تورم به عنوان شاخص مبنای تغییر تعرفه شماره ها، تعیین شده، کمیسیون تعرفه سالانه حق استفاده از هر شماره اختصاص داده شده به تلفن ثابت، همراه و شبکه وایمکس را براساس نرخ تورم رسمی اعلام شده از سوی بانک مرکزی اصلاح کرده است.نظرات غیرفعال است.