کد خبر: 3829
شرکت مخابرات در واکنش به اعلامیه نظام صنفی :

قیمت خطوط E1 کاهش یافته و نه افزایش!

صابر فیضی گفت : شرکت مخابرات ایران نه تنها قیمت خطوط E1 را افزایش نداده بلکه کاهش داده است .
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) ، با اظهار این مطلب که قیمت خطوط E1 در بخش واگذاری کاهش یافته و تنها در هزینه های جاری مقداری افزایش داشته ، تاکید کرد : از زمانی که این قیمت ها با کاهش روبرو شده ما توانسته ایم خطوط E1  بیشتری به فروش برسانیم .
او ادامه داد : عده ای قبلا به دلیل داشتن سرمایه در خرید E1 گردن کلفتی می کردند که با کاهش قیمتی که از طرف شرکت مخابرات ایران شامل حال این خطوط شد ، آن هایی که کمبود سرمایه داشتند نیز توانستند خطوط را خریداری و واگذار کنند.
فیضی در خصوص اقدامات نظام صنفی برای کاهش قیمت خطوط E1 اظهار داشت : تا کنون ما هیچ فعالیتی در این زمینه از نظام صنفی ندیده ایم .
گفتنی است روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه¬ای کشور طی اطلاعیه ای با عنوان “اطلاعیه مهم خطاب به ISPها” پیرو افزایش تعرفه خطوط E1 از سوی شرکت مخابرات ایران از شرکت های ISP خواست تا اطلاع ثانوی نسبت به عقد قرارداد جدید و تسویه حساب قراردادهای قبلی با شرایط جدید خودداری کنند.
در این اطلاعیه آمده است: بدینوسیله به اطلاع کلیه شرکتهای ISP ، ISTP و PAP عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می رساند، پیرو ابلاغیه مجمع شرکت مخابرات ایران به شرکتهای مخابرات استانی مبنی بر اعلام ۵۰% ودیعه خطوط E1 بعنوان هزینه و افزایش قیمت آبونمان این خطوط به مبلغ ۹۵۰٫۰۰۰ ریال، این سازمان پیگیری موضوع از مقامات اجرایی ذیربط و مراجع نظارتی را در دستور کار خود قرار داده است.نظرات غیرفعال است.