کد خبر: 97

فیلترینگ به مالزی هم رسید

سینا: مالزی قصد دارد تا سیستم فیلترینگ سایت های اینترنتی را مشابه سیستم فیلتر چین به منظور عدم دسترسی کودکان به سایت های ناخواسته نصب کند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این اقدام دولت مالزی با مخالفت بسیاری از گروه های اپوزیسیون و کاربران مواجه شده و بر این باور هستند که این اقدام دولت مالزی ممکن است به فیلتر سایت ها و وبلاگ های علیه دولت نیز منجر شود.
رایس یاتیم –وزیر اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ مالزی- در این باره گفت: این سیستم هنوز در دست مطالعه است و به مرحله اجرا نرسیده است. رسانه های مستقل این کشور معتقدند این اقدام دولت مالزی منجر به سرکوب آزادی بیان و سانسور در اینترنت خواهد شد و همجنین مرکز خبرنگاران مستقل این کشور اعلام کرده است بهره برداران اصلی این طرح کسانی خواهند بود که در راس قدرت قرار دارند.
از زمان مطرح شدن طرح فیلترینگ در مالزی رسانه ها، سایت ها و وبلاگ ها اظهار نظرهای متفاوتی درباره این طرح کرده اند و عمدتا بر این باورند این اقدام در راستای فیلتر کردن سایت های مخالف دولت است، موضوعی که رایس تایم هرگونه اظهار نظر درباره آن را رد کرده است.
به نظر می رسد این اقدام دولت مالزی در ماه دسامبر توسط شورای امنیت ملی این کشور به ریاست نجیب عبدالرزاق نخست وزیر اجرا شود.نظرات غیرفعال است.