کد خبر: 12364
به مناسبت روز جهانی مخابرات

فروش سرویس فون‌واژه در مخابرات استان تهران آغاز شد

سینا: به منظور تسهیل ارتباطات مشتریان و گسترش سرویس‌های جدید مخابراتی فروش سرویس فون‌واژه در روز جهانی مخابرات آغاز می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران، محمدرضا بیدخام معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات استان تهران ضمن اعلام این مطلب گفت: سرویس نوین فون‌واژه این امکان را به مشترک می‌دهد تا به جای اعلام شماره تلفن از کلمات استفاده کند. این امر فرد را بی‌نیاز از حفظ شماره تلفن‌ها کرده و موجب تسهیل در ارتباطات می‌شود.
وی افزود: این طرح برای شماره های ۴، ۵ و ۸ رقمی قابلیت اجرا دارد و در آن برای هر کلمه (word) یک شماره تلفن ( Telephone number) و برای هر شماره تلفن یک یا چندین کلمه تعریف می شود.
بیدخام از دیگر مزایای و قابل توجه این سرویس، معادل‌یابی بسیار ساده و آسان آن اعلام کرد و گفت: باتوجه به اینکه روی دکمه‌های شماره‌گیر تمامی گوشی‌ها حروف انگلیسی درج شده،  می‌توان بجای اعداد در شماره تلفن‌ها از معادل حروفی آنها استفاده کرد و بنابراین شماره تلفن را به جای اعداد با حروف بیان کرد.همچنین کدهای خدماتی (شماره‌های ۴ و ۵ رقمی مشمول طرح فون‌واژه ) این امکان را برای شرکت‌ها و موسسات فراهم می‌کند تا با انتخاب کلمه (نام) مورد نظرشماره معادل آن را انتخاب کنند چراکه حفظ و بخاطرسپاری شماره تماس شرکت‌ها و موسسات، همواره یکی از معضلات مشتریان است.
معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات استان تهران خاطرنشان کرد: از جمله مزایای قابلیت‌های سرشماره‌های (۴ و ۵ رقمی) فون‌واژه، امکان دایر شدن اینگونه شماره‌ها در تمامی مناطق مخابراتی در سطح استان تهران است و در بین همه کسانی که نام آنها با شماره یکسان است، فقط یک نفرمی‌تواند دارای شماره تلفن معادل با نام مورد نظر فون‌واژه باشد و این یک مزیت در دنیای رقابتی تجارت است. (بطور مثال تنها یک متقاضی سرویس می‌تواند واژه taxi bime و غیره را دریافت کند).
وی در پایان گفت: متقاضیان این سرویس می‌توانندعلاوه بر مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران به آدرس www.tct.ir و انتخاب نام یا شماره مورد نظر و تکمیل فرم با ۱۹۰ واحد ارتباط مردمی شرکت مخابرات استان تهران تماس حاصل کرده و نسبت به ثبت‌نام درخواست خود اقدام کنند.نظرات غیرفعال است.