کد خبر: 11976

فراخوان مزایده دومین اپراتور پستی تا پایان اسفندماه منتشر می‌شود

سینا: فراخوان مزایده دومین اپراتور پستی تا پایان اسفند ماه منتشر شده و پس از برگزاری این مزایده، پروانه دومین اپراتور پست کشور در نیمه اول سال ۹۲ اعطا می‎شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: پیش‌نویس موافقتنامه پروانه اپراتور دوم پست و شرایط مزایده در رگولاتوری تهیه و تنظیم شده و پس از برگزاری این مزایده برنده آن اعلام می‌شود.
محمدعلی فرقانی درباره چگونگی فعالیت اپراتور دوم پست افزود: در حوزه پست ساختاری در قالب سازمان پست جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی شده که شبکه اصلی تجزیه مبادلات و مدیریت خدمات پایه را بعهده دارد و سایر موارد در فرایند عملیات پستی بعهده اپراتورها خواهد بود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درباره ارتباط اپراتورهای پستی با سازمان پست تصریح کرد: اساسنامه سازمان پست درحال حاضر درحال بررسی است و با کمک فعالان حوزه و صاحبنظران تلاش بر این است که این اساسنامه طوری تدوین شود که ضمن در نظر گرفتن وظایف حاکمیتی سازمان پست در شبکه اصلی تجزیه و مبادله، یکپارچگی انجام خدمات توسط اپراتورها هم حفظ شود.نظرات غیرفعال است.