کد خبر: 7632

فاز نخست شبکه ملی اطلاعات افتتاح شد

سینا: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات (IP/MPLS)، مرکز ساماندهی ارتباطات VOIP بین‌الملل و توسعه و جایگزینی مرکز بین‌الملل اول شرکت ارتباطات زیر ساخت به همراه ۲۷۴۳ پروژه مخابراتی پست بانک و تحقیقاتی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸۵۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری گشایش یافت.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از شرکت ارتباطات زیرساخت، احمدی نژاد در مراسم افتتاح این پروژه‌ها گفت: ما باید به طور خاص بر شبکه ملی اطلاعات تاکید کنیم و سرعت و ظرفیت آن را در سطح منطقه و بین‌الملل تا می‌توانیم افزایش دهیم چراکه این امر شدنی است.
وی افزود: یکی از کاربردهای این شبکه دولت الکترونیک است، اگر خوب برقرار شود تمامی مناسبات اجتماعی، جابه جایی جمعیت و توزیع را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی با اشاره به این نکته که این شبکه را در همه ابعاد و سطوح باید توسعه دهیم افزود : ارتباطات انسانها را به سمت اختصار و سرعت برده است. یه طوری که در این افتتاح شاهد بودیم ظرفیتی برابر با هفت مگ در ۴ ثانیه دانلود شد.
در این مراسم از طریق راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات ارتباط ویدئو کنفرانس مستقیم با استان اصفهان برقرار شد و امام جمعه و استاندار اصفهان از این طریق با رئیس حمهور و جمع حاضر در مراسم افتتاح ارتباط برقرار کردند و در خصوص نقش این فناوری در توسعه ارتباطات استان سخن گفتند.
پروژ بعدی شرکت ارتباطات زیر ساخت توسعه و جایگزینی مرکز بین‌الملل اول بود که ازطریق برقراری ارتباط مستقیم با مکه مکرمه و گفت و گوی زنده رئیس جمهور با مادر شهید تسلیمی گشایش یافت.
پروژه سوم شرکت ارتباطات زیرساخت مرکز ساماندهی ارتباطات VOIP بین‌الملل بود. این پروژه با گفت و گوی تلفنی رئیس جمهور با آقای رکن آبادی سفیر ایران در لبنان گشایش یافت.نظرات غیرفعال است.