کد خبر: 9891

عرضه نرم‌افزار پیامک خوان فارسی

سینا: نرم‌افزار پیامک خوان فارسی عرضه شد. این نرم‌افزار قادر است هنگام رانندگی پیامک‌های دریافتی را به زبان فارسی برای کاربران تلفن همراه بخواند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، محققان یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار موفق به تولید نرم‌افزاری برای گوشی های همراه شده‌اند که می‌تواند متن و پیامک فارسی را به گفتار تبدیل کند.
نرم افزار پیامک خوان فارسی را که می‌توان از اینجا دانلود کرد، بر اساس علم پردازش زبان طبیعی طراحی شده و می‌تواند متن مورد نظر را به صوت تبدیل کرده و آن را با صدای زن، مرد یا کودک به کاربر ارائه دهد.
افراد نابینا و کم بینا با کمک این نرم‌افزار می‌توانند پیامک ها را به زبان فارسی شنیده و سالمندانی که دچار پیرچشمی بوده یا به هر دلیلی قادر به خواندن پیامک نیستند نیز می‌توانند از محتوای پیامک‌های خود مطلع شوند.
همچنین با انتخاب گزینه Driving Mode در نرم‌افزار پیامک خوان فارسی رانندگان می توانند به محض دریافت پیامک بدون نگاه کردن به گوشی همراه و یا انجام هر کار دیگری به صورت خودکار پیامک‌های خود را بشنوند.
از دیگر کاربردهای این نرم‌افزار می‌توان به توانایی ارتباط برقرار کردن افراد ناشنوا و یا کم شنوا با افراد عادی به صورت صوتی و نیز آشنایی غیر فارسی زبانان با تلفظ حروف و کلمات فارسی اشاره کرد.
این نرم‌افزار قابلیت اعلام ساعت، تاریخ، شکلک‌ها و خواندن پیامک دریافتی را به صورت واج به واج، کلمه به کلمه و کل جمله دارا بوده و علاوه بر متون فارسی می‌تواند پیامک‌های نوشته شده به زبان فارسی با حروف انگلیسی (پینگلیش) را نیز برای کاربر بخواند.
تنظیم بلندی صدا، سرعت خواندن پیامک، زیر و بمی صدا و اندازه نوشته پیامک از دیگر امکاناتی است که برای نرم‌افزار پیامک‌خوان فارسی در نظر گرفته شده و گوشی‌های دارای سیستم عامل سیمبین S60  ورژن ۳ و بالاتر توانایی اجرا و پشتیبانی این برنامه را دارند.نظرات غیرفعال است.