کد خبر: 13142

عرضه سیم‌کارت‌های دانشجویی همراه اول

سینا: برای اولین بار در کشور، همزمان با آغاز نمایشگاه «ایران تلکام ۲۰۱۳» همراه اول سیم‌کارتی ویژه دانشجویان ارائه می‌کند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در راستای کمک به شکوفایی نسل جوان و پاسخگویی به نیازهای قشر فرهیخته دانشجو، برای اولین بار در کشور، همراه اول با آغاز نمایشگاه تلکام، سیم کارت دانشجو عرضه می‌کند. این سیم‌کارت اعتباری که پایین‌ترین نرخ مکالمه را در بین تمامی سیم‌کارت‌های اعتباری کشور داراست، در ایام چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات و صنایع اطلاع‌رسانی- ایران تلکام ۲۰۱۳- در محل نمایشگاه به دانشجویان به صورت رایگان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، در طراحی این سیم‌کارت، علاوه بر پاسخگویی به نیازمندی‌های خاص این قشر جوان، طرح‌های دوره‌ای خاصی نیز برنامه‌ریزی شده که از ابتدای آبان ماه، زمان آغاز عرضه سیم‌کارت در سراسر کشور، به تدریج اجرا خواهد شد.
ثبت‌نام و خرید سیم‌کارت دانشجو در فروشگاه‌های همراه اول و دفاتر خدمات مشترکین نزدیک به دانشگاه‌های سراسر کشور امکان‌پذیر است.
سیم‌کارت دانشجو فقط در قالب سیم‌کارت اعتباری ارائه شده و تنها دانشجویان (۱۸ تا ۲۶ سال) مجاز به خرید این سیم‌کارت هستند. دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی و کارت ملی می‌توانند جهت خرید سیم کارت خود اقدام کنند.
برای هر دانشجو تنها امکان خرید یک سیم‌کارت وجود داشته و کنترل ثبت‌نام توسط سیستم و دفاتر امور مشترکین انجام می‌پذیرد.
قیمت سیم‌کارت اعتباری دانشجو ۵۰ هزار ریال بوده که برای هر سیم‌کارت ۳۰ هزار ریال (با کسر مالیات ۲۸۵۷۵ریال) شارژ اولیه در نظر گرفته شده است. علاوه بر این ۶۰ دقیقه مکالمه داخل شبکه، ۶۰ عدد پیامک و ۶۰ مگابایت اینترنت رایگان نیز به مشترکین اهدا می‌شود.
تعرفه مکالمه سیم‌کارت دانشجو یکسان بوده یعنی برای تمامی مکالمات درون شبکه، در حالت استانی، بین استانی، ساعات اوج مصرف و ساعات غیراوج مصرف، یکسان و برابر با ۶۷۱ ریال در دقیقه است.
همچنین تمامی تعرفه های مکالمه و ارسال پیامک بین سیم‌کارت‌های دانشجویی شامل تخفیف ویژه نسبت به تعرفه‌های داخل شبکه این طرح است.
تعرفه تمامی مکالمات میان سیم‌کارت‌های دانشجو یکسان و برابر ۵۹۹ ریال در دقیقه (پایین‌ترین نرخ مکالمه سیم کارت‌های اعتباری کشور) و تعرفه پیامک‌های مابین این سیم‌کارت ‌ها ۹۷ریال برای پیامک‌های فارسی و ۲۳۰ریال برای پیامک‌های لاتین است.
تعرفه مکالمه یکسان ۶۷۱ریال در دقیقه تنها برای تماس‌های درون شبکه (تماس با همراه اول و تلفن ثابت) در نظر گرفته شده و هزینه مکالمات خارج از شبکه، رومینگ بین‌الملل و مکالمات خارجه براساس تعرفه‌های جاری محاسبه می‌شود. همچنین مکالمات و پیامک‌های میان دو سیم کارت دانشجو در حالت رومینگ و مکالمات خارجه مشمول تخفیف نیست؛ نرخ این مکالمات و پیامک‌ها مطابق تعرفه‌های جاری محاسبه می‌شود.
برای سیم‌کارت دانشجو امکان فعال‌سازی و خرید سایر سرویس‌ها و بسته‌های موجود مقدور بوده و چنانچه مشترک از تخفیفات سایر سرویس‌ها و طرح‌های همراه اول به طور همزمان استفاده کند، تخفیفات مربوط به طرح‌های مذکور با تخفیف مکالمات سیم‌کارت دانشجو جمع خواهد شد.نظرات غیرفعال است.