کد خبر: 16565

عرضه دستگاه های وای‌فای از مرز ۱۵ میلیارد در سال ۲۰۱۶ می‌گذرد

سینا: اتحادیه وای‌فای اعلام کرد عرضه دستگاه‌های وای‌فای به ۱۲ میلیارد واحد در سال ۲۰۱۵ رسیده است و انتظار می رود به بیش از ۱۵ میلیارد واحد تا پایان سال ۲۰۱۶ برسد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، با نصب بیش از ۶٫۸ میلیارد دستگاه، وای‌فای به یکی از فناوری‌های پرکاربرد در سراسر جهان تبدیل شده است. برای حمایت جهت استفاده گسترده از وای‌فای، نقشه راه فناوری ۲۰۱۶ اتحادیه وای‌فای شامل برنامه‌هایی است که عملکرد وای‌فای را بهبود داده و ظرفیت شبکه را افزایش خواهد داد و قابلیت‌های منحصر به فردی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف در اتصال به انواع برنامه‌ها و برای بازارهای مختلف فراهم می‌کند.
فیل سولیس، مدیر تحقیقاتی موسسه ABI گفته است: رشد صنعت وای‌فای تقریبا با رشد برنامه‌های صدور گواهی‌نامه‌ای اتحادیه وای‌فای همزمان شده است.
وی افزود: بیش از ۱۲ میلیارد محصول وای‌فای تاکنون عرضه شده است و انتظار می‌رود این به این رقم در سال ۲۰۱۶ سه میلیون دستگاه دیگر افزوده شود و عرضه دستگاه‌‌های دو بانده سازگار با باندهای ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز در مقایسه با سال قبل رو به افزایش است و هیچ نشانه‌ای از کاهش رشد محصولات وای‌فای وجود ندارد.
ادگار فیگوئرا، رییس و مدیرعامل اتحادیه وای‌فای گفته است: ایجاد موفقیت بازار وای‌فای زنجیره‌ای از فناوری‌های هسته‌ای است که به تدریج تکامل می‌یابند تا به نیازهای بازار پاسخ دهند.
وی افزود: فناوری‌های وای‌فای رو به بهبود هستند و با افزایش ظرفیت شبکه، کارآیی بالا و قابلیت‌های پیشرفته، وای‌فای را برای پاسخ‌گویی به نیازهای بازارهای فعلی و بازارهای درحال رشد قادر می‌سازد تا بهترین تجربه کاربری را ارایه دهد.نظرات غیرفعال است.