کد خبر: 8562
مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه خبر داد:

عرضه به روز سیم‌کارت‌های رایتل از فروردین ماه ۹۱

سینا: مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه گفت: از فرویدن ماه سال ۹۱ واگذاری به روز سیم‌کارت‌های رایتل محقق خواهد شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، حمید فرنگ در مراسم راه‌اندازی شبکه رایتل در تهران افزود: تا پیش از نوروز سال ۹۱ سیم‌کارت‌های ثبت‌نام شده در تهران واگذار می‌شود و پس از آن مرحله دوم پیش‌ثبت‌نام سیم‌کارت‌های رایتل آغاز خواهد شد.
وی اظهار داشت: مهمترین خدمات عرضه شده در حال حاضر روی سیم‌کارت‌های رایتل، ارتباطات ویدئویی، خدمات دیتا و اینترنت و پخش زنده محتوای تصویری است.
فرنگ با اشاره به اینکه از ۱۹ دی ماه سال جاری واگذاری سیم‌کارت‌ای رایتل در کرج آغاز شده، ادامه داد: از امروز نیز واگذاری این سیم‌ارت‌ها در تهران آغاز و طی ۶ ماه نخست سال ۹۱، هشت شهر بزرگ ذکر شده در پروانه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
وی، مهمترین خدمات محتوا و خدمات ارزش افزوده مبتنی برنسل سوم تلفن همراه را بانکداری همراه، خدمات مبتنی بر مکان، خدمات ماشین به ماشین، سرگرمی نظیر بازی، خدمات درمانی، تجارت الکترونیکی، ارتباطات صوتی و تصویری، دولت الکترونیکی و آموزش از راه دور عنوان کرد.
فرنگ با اشاره به اینکه در رایتل و شبکه نسل سوم موبایل علاوه بر خدمات نسل دوم، سرویس‌های باند پهن بیشتری را عرضه خواهیم کرد، گفت: ارتباطات ویدئویی و رایانش ابری را در نسل سوم توسعه می‌دهیم.
وی درخصوص علت پیاده نسل سوم اظهار داشت: نسل چهارم تلفن همراه هنوز تجاری سازی نشده و LTE نیز نسل ۳٫۹ تلقی می‌شود.
فرنگ، یکی از چالش‌های نسل چهارم تلفن همراه را عدم گستردگی دستگاه‌های سازگار با آن، هزینه بالای پیاده‌سازی، عدم توسعه زیرساخت‌های آن و زمان زیاد پیاده‌سازی آن عنوان کرد و گفت: در شبکه رایتل فناوری HSPA که رشد آن در دنیا قابل توجه است پیاده‌سازی شده است بطوریکه در سال ۲۰۱۱، ۴۵۰ اپراتور در دنیا از فناوری HSPA بهره می‌بردند.
وی، اینترنت پرسرعت را یکی از سرویس‌های سیم‌کارت‌های رایتل عنوان کرد و افزود: براساس آمارهای موجود یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک باند پهن در کشور داریم که زیرساخت‌ها و نبود پهنای باند کافی، علت عدم توسعه پهنای باند است و امیدواریم با رایتل توسعه یابد.
فرنگ ادامه داد: تاثیرات فرهنگی و اجتماعی شبکه نسل سوم تلفن همراه قابل تامل است و براساس توصیه وزیر کار برای ملاحظات فرهنگی آن کارگروه‌هایی در رایتل تشکیل شده که تبعات تاثیر فرهنگی و اجتماعی رایتل را بررسی می‌کند.  1. عباسعلی محمودی

    باعرض سلام .می خواستم بدانم دادن نمایندگی دراستانهای دیگر از کی اغاز می شود وشرایط ان چگونه است.