کد خبر: 7991
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ظرفیت پهنای باند اینترنت، فراتر از برنامه پنجم گسترش می‌یابد

سینا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باتوجه به برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انتظار داریم، ظرفیت پهنای باند کشور از آن چه که در برنامه پنجم توسعه تاکید شده؛ افزایش بیشتری داشته باشد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا تقی‌پور در جلسه بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: درآمد حاصل از خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات باید برای تامین زیرساخت‌های حوزه هزینه شود.
وی ادامه داد: پیشرفت‌هایی که در طی سال‌های اخیر در عرصه ICT شاهد بودیم مرهون همین تفکر بوده است که درآمدها صرف سرمایه‌گذاری‌های جدید می شد.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت خود را مکلف می‌داند زیرساخت‌های ارتباطی کشور را کامل کند و تکمیل شبکه فیبرنوری کشور را نیز در همین راستا می باشد.
وی همچنین تصریح کرد: عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات عرصه‌ای است که هر چه در آن تصور می‌شود را می‌توان به حقیقت تبدیل کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دلیل اصلی تبادل با نمایندگان مجلس را اهمیت رویکرد و شناخت شبکه ملی اطلاعات دانست و افزود: در صورتی که موفق شویم شبکه ملی اطلاعات را برای داشتن شبکه ای یکپارچه آن طور که شایسته و بایسته است اجرا نمائیم، انقلاب و تحول عظیمی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور رخ خواهد داد.
وی با بیان این که شبکه ملی اطلاعات باعث خواهد شد تا تهدیدهای اینترنت تبدیل به فرصت‌ها شود؛ خاطر نشان کرد: شبکه ملی اطلاعات تاریکی حاکم در اینترنت را تبدیل به هدایت و روشنایی خواهد کرد.نظرات غیرفعال است.