کد خبر: 8717

طغیان اندروید(۲)/ ائتلاف گوشی‌های باز

سینا: گوگل هسته اصلی ایجاد ائتلاف باز گوشی بوده است. OHA در نوامبر سال ۲۰۰۷ تشکیل شد و در نوامبر سال ۲۰۱۱ از ۸۴ عضو از سراسر زنجیره ارزش صنعت تلفن همراه برخوردار بود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، اینفورما گزارش داد از میان این اعضا ۱۳ اپراتور شبکه تلفن همراه، ۲۲ سازنده گوشی، ۲۰ شرکت نیمه رسانا، ۱۷ شرکت راهکارهای نرم‌افزاری و ۱۲ کمپانی تجاری‌سازی حضور دارند.
اندروید با پلتفرم OHA، کمک کرد تا گوگل توجه تعدادی از کمپانی‌های راهبر صنعت تلفن همراه را جلب کند. محبوبیت اندروید فرصت بالقوه‌ای را برای گوگل فراهم کرد تا بازار بزرگی را برای تبلیغات تلفن همراه خود و فعالیت‌های جستجوی تلفن همراه خلق کند. همچنین احتمال برخی همکاری‌ها و همگرایی در آینده با فعالیت‌های گوگل در شبکه‌های اجتماعی و بازار کار وجود دارد. طبیعت باز و قابلیت شخصی‌سازی کردن این سیستم عامل اجازه می‌دهد که در بسیاری از کالاهای الکترونیکی شامل گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، نت بوک‌ها، تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار بگیرد.
براساس کرنل لینوکس ۲٫۶٫X که گوگل تلاش کرد تا آن را برای تلفن همراه با تمرکز بر مدیریت انرژی و زمانبندی بهینه‌سازی کند، اندروید یک پلتفرم نرم‌افزاری کامل ترمینال تلفن همراه است که از کرنل به GUI تبدیل شده است. علاوه بر کرنل، برخی سیستم‌های آن به زبان‌های C و C++ نوشته شده‌اند و شامل گرافیک‌های OpenGL و SQLite برای نگهداری دیتا می‌شوند. برخی اجزای متن باز قابل توجه آن شامل Apache Harmony و Open SSL و همینطور Webkit برای جستجو کردن هستند.
زمان اجرای آندروید به Dalvik Virtual Machine (DVM) بستگی دارد که فایل‌های .dex را اجرا می‌کند و گوگل مدعی است در مورد کد بایت بسیار کافی است علیرغم اینکه کمپانی‌های شخصی‌سازی همچون Myriad مدعی هستند که یک زمان اجرای جاوا برای آندروید توسعه داده‌اند که کارآیی آن را افزایش می‌دهد. کتابخانه‌های هسته DVM به صورت جاوا رمزگذاری شده‌اند که بدین معنی است که از چارچوب جاوای Sun Microsystem پیروی نمی‌کند. علاوه بر این، لایه چارچوب برنامه کاربردی و لایه برنامه‌های کاربردی همگی در جاوا رمزگذاری شده‌اند.
همانطور که DVM آندروید از جاوا ME یا جاوا SE استفاده نمی‌کند، توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کند تا از نسخه دیگری از جاوا استفاده کنند. این فرصتی را برای وندورهای ماشین مجازی جاوا فراهم می‌کند تا با طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی جاوا ME که تقریبا در بازار وجود دارند، با ایجاد یک لایه مدون که برنامه‌های کاربردی جاوا ME را به DVM تفسیر می‌کند، سازگار باشد.نظرات غیرفعال است.