کد خبر: 13933

طرح USO نیمه بهمن ماه در روستاهای مشمول افتتاح می‌شود

سینا: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از پوشش خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) در ۷۵۹ روستای سراسر کشور در بهمن ماه خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، علی‌اصغر عمیدیان با اشاره به اینکه براساس مصوبه ۱۵۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، رگولاتوری به عنوان نهاد مسوول و مجری USO تعیین شده، گفت: براساس طرح USO سال ۹۱، مقرر شده تا نیمه اسفند سال ۹۲ در هزار نقطه روستائی زیر ۲۰ خانوار حداقل یک ارتباط (تلفن) عمومی و در ۵۶۳ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد ارتباط، امکان تلفن خانگی با پوشش تلفن‌همراه، دسترسی به اینترنت و استفاده از فاکس تامین شود.
وی افزود: درحال حاضر از ۷۵۹ نقطه روستایی که در سال جاری تحت پوشش طرح USO قرار گرفته‌اند، ۵۳۲ روستا زیر ۲۰ خانوار و ۲۲۷ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تا نیمه اسفند ماه تعهدات طرح USO سال ۹۲ به صورت کامل پوشش داده می‌شود، درباره اجرای طرح USO در سال ۹۳ گفت: ارائه اینترنت پرسرعت (ADSL) در چهار هزار نقطه روستایی بالای ۷۰ خانوار، پوشش تلفن‌همراه در ۴۰۰ نقطه روستایی فاقد پوشش تلفن‌همراه، حمایت از دفاتر ICT روستایی موجود و ایجاد دفاتر جدید ICT روستائی در نقاط مشمول USO که فاقد این امکان هستند از جمله برنامه‌های USO در سال آینده است.
خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) الزامی است که از سوی اتحادیه‌های بین‌المللی مانند ITU و UPU برعهده دولت‌ها گذاشته شده است تا براساس آن امکان استفاده از سرویس‌های پایه مخابراتی، فناوری اطلاعات و خدمات پستی برای افراد جامعه از جمله نقاط روستائی و محروم و دورافتاده فراهم شود.نظرات غیرفعال است.