کد خبر: 1888

طرح آزمایشی تولید جدیدترین نسل آنتن های BTS دنیا در کشور کلید خورد

سینا: مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران از راه اندازی آزمایشی خط تولید جدیدترین نسل آنتن های BTS تلفن همراه دنیا (SDR) در استان فارس خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، محمد ابراهیم مطلع گفت: در سال ۲۰۰۸ نسل جدید آنتن های BTS به نام ” SDR ” در شرکت ZTE چین توسعه پیدا کرد.این نسل از آنتن ها توانایی همخوانی با نسل دو، سه و چهار (LTE) تلفن همراه را دارند.
وی با بیان اینکه در ۱۰ کشور دنیا از نسل جدید آنتن های BTS SDR استفاده می شود، گفت: اپراتور های مختلف به دلیل کارآیی این گونه آنتن ها استقبال خوبی از SDR کرده اند.
مطلع افزود: کارخانجات مخابراتی ایران نیز به همین منظور از یکسال پیش مذاکراتی را با شرکت چینی ZTE برای انتقال دانش فنی تولید این آنتن ها کرد و در نهایت از شش ماه گذشته توافق بر سر انتقال دانش فنی و تولید این آنتن ها با همکاری شرکت ZTE چین حاصل شد.
وی تاکید کرد: درحال حاضر در استان فارس و شهر شیراز پایلوت تولید این آنتن های نسل جدید برای ارتباطات سیار ایران آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت کارخانجات مخابراتی ایران با اشاره به استفاده اپراتور دوم و بویژه سوم از فناوری نسل ۷۵/ ۲ و سه اظهار داشت: همراه اول نیز در آینده نزدیک به سمت نسل سوم تلفن همراه خواهد رفت بنابراین استفاده از نسل جدید آنتن های BTS برای اپراتور ها به صرفه تر است.
وی همچنین از مذاکره با وزارت اربتاطات برای توسعه خط تولید آنتن های BTS که اخیرا در فارس افتتاح شده است خبر داد و گفت: در صورت حمایت وزارت ارتباطات نسل آنتن های تولیدی شرکت کارخانجات مخابراتی ایران از ۷۵ / ۲ به سه ارتقا پیدا می کند.نظرات غیرفعال است.