کد خبر: 758

صورتحساب تلفن ثابت خود را با سیستم پیام رسان ۱۸۱۸ پرداخت کنید

سینا: مشترکان تلفن ثابت استان تهران می توانند صورتحساب خود را با سیستم پیام رسان ۱۸۱۸ پرداخت کنند.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، پرداخت غیرحضوری هزینه قبوض، آگاهی از ریزمکالمات و صورتحساب به شکل شنیداری و نمابر از قابلیت های سیستم پیام رسان ۱۸۱۸ است.
از آنجایی که همواره یکی از مهمترین علل تردد مشترکان تلفن ثابت به مراکز مخابراتی و بانک‌ها، دریافت فهرست مکالمات، صورتحساب، قبوض المثنی و نیز پرداخت وجوه قبوض بوده است، سرویس پیام رسان ۱۸۱۸ برای سهولت آگاهی مشترکان تلفن ثابت از موارد مخابراتی خود، راه اندازی شد.
امکان پرداخت صورتحساب برای دارندگان کارت های شبکه شتاب، با ارایه رمز دوم کارت و بدون نیاز به قبض، اعلام عدم بدهی مشترک بلافاصله پس از پرداخت توسط وی، پخش صوتی اطلاعات مندرج بر روی صورتحساب، پخش صوتی ریزمکالمات بین شهری، بین الملل و تماس های انجام شده از تلفن ثابت به همراه، ارسال ریزمکالمات میان دوره و آخرین دوره مشترک به نمابر وی، اعلام کارکرد میان دوره علی الحساب مشترک و اعلام صورتحساب آخرین دوره و نیز دوره های قبل تا شش دوره از مزایا و قابلیت های سیستم پیام رسان ۱۸۱۸ است.
برای استفاده از این سرویس، ابتدا با شماره تلفن  ۱۸۱۸ تماس گرفته و طبق پیام سیستم، باید شماره تلفن خود را وارد کرده و کلید # را فشار دهید که شماره، توسط سیستم ۱۸۱۸، تکرار و درنهایت تایید می‌شود و درصورت تایید شماره وارد شده، مبلغ بدهی مشترک اعلام می‌شود که می تواند طبق دستورالعمل هایی که به وی ارایه می شود، صورتحساب خود را پرداخت کند.
تمام مشترکین حقیقی و حقوقی تلفن ثابت می توانند بدون نیاز به رمز ازطریق خط تلفن خود و فقط برای همان خط اقدام به دریافت صورت حساب ریزمکالمات به صورت شنیداری کنند و برای دریافت ریزمکالمات از طریق فاکس و یا از طریق تلفن دیگری غیرازخط خود باید به مرکز مراجعه و کد ۵ رقمی که فقط عدد باشد را دریافت کنند.
براساس این گزارش، تلفن های فاقد سرویس نمایشگر امکان استفاده از سرویس ۱۸۱۸ را ندارند.  1. امیر

    نزدیک یک ساعت مارو سر کار گذاشت آخر سر هم نشد که نشدوقتی رمز دوم را وارد میکردم میگفت بروز خطا در سیستم و پخش یک بوق وحشتناک همراه با قطع شدن ارتباط و دیگر هیچدر حالیکه با این شماره کارت و رمز دوم بقیه قبضها را بدون دردسر پرداخت میکنمولی نفهمیدم که درد این ۱۸۱۸ چیه؟ و از ما چی میخواد؟

  2. غلامی

    با سلام
    .بنده از طریق۱۸۱۸ قبض را پرداخت کردم و چند روز بعد همسرم بدون اطلاع از پرداخت مجددا قبض را پرداخت نمود و به ایشان اعلام نشده که بدهی ندارید.حالا دو کد رهگیری داریم.اول اینکه چرا اعلام عدم بدهی نشده و دوم اینکه چه کار باید کرد؟
    با تشکر