کد خبر: 11021

صدور مجوز برای فعالیت خدمات باند وسیع در دستور کار شورای عالی فضای مجازی

سینا: همایش ملی خدمات چندرسانه‌ای بر بستر باند وسیع؛ از سیاست گذاری تا اجرا، با حضور کارشناسان و مدیران حوزه مخابرات و آی تی در مرکزهمایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، مهدی اخوان بهابادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های چند ساله اخیر در این حوزه عدم تمرکز در تصمیم‌گیری‌ها بوده است، گفت: با دستور مقام معظم رهبری شورا و مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شد که این خود نشان از اهمیت موضوع دارد.

وی افزود: شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی پس از تشکیل، ایجاد ۳ کمیسیون عالی تنظیم مقررات، کمیسیون عالی امنیت فضای مجازی و کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای فضای مجازی را در دستور کار قرار داد که تاکنون منتج به نتایج خوبی هم شده است.

اخوان اظهارداشت: ترکیب اعضای این کمیسیون‌ها به گونه‌ای است که افراد مسوول در امور اجرایی در این کمیسیون‌ها مسئولیت دارند و به همین دلیل دیگر دغدغه‌ای در خصوص مغایرت قوانین تصویبی وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: تا هفته آینده نخستین جلسات کمیسیون عالی و تنظیم مقررات فضای مجازی برگزار خواهد شد و قطعا صدور مجوز برای فعالیت خدمات باند وسیع در حوزه چندرسانه‌ای جزو موضوع نخستین جلسات کمیسیون عالی و تنظیم مقررات فضای مجازی خواهد بود.

دبیرشورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی تاکید کرد: تا پایان دی ماه سال جاری اصول حاکم بر پروانه در مرکز عالی فضای مجازی تهیه و تا پایان سال نیز به صورت رسمی اهدای پروانه‌ها نیزصورت خواهد گرفت و همچنین از همین زمان ارائه خدمات چندرسانه‌ای باند وسیع کلید خواهد خورد.

وی در خصوص شرکت و موسسات دولتی و خصوصی که علاقه مند به اجرای طرح پایلوت هستند نیز گفت: همه شرکت‌ها و موسسات علاقه مند می‌توانند تا پایان آبان ماه سال جاری تقاضای خود را به مرکز ملی فضای مجازی بدهند تا با اخذ مجوز اولیه این اقدام صورت بگیرد.نظرات غیرفعال است.